Пам’яті Анатолія Олексійовича Климова…

3 листопада 2020 року перервався життєвий шлях почесного професора Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, професора кафедри історії України, знаного луганського науковця-краєзнавця Анатолія Олексійовича Климова.

Анатолій Олексійович до останнього дня брав активну участь у науковій, освітній, просвітницькій роботі. Неоціненною є його роль у підготовці фундаментального видання, присвяченого столітній історії нашого Університету.

На жаль, раптова та передчасна смерть обірвала масштабні плани Анатолія Олексійовича.

Більшу частину життя, починаючи з 1970-го року, він присвятив нашому Університету. У різні роки Анатолій Олексійович працював на посадах асистента, старшого викладача, доцента, професора, завідувача кафедри історії України. У складні часи політичної та економічної нестабільності становлення України як держави він був ректором Університету (1989 – 1997 рр.). Попри всі складнощі тієї неспокійної епохи Анатолію Олексійовичу вдалося зберегти освітній і науковий потенціал одного з провідних навчальних закладів України.

Усі ці роки Анатолій Олексійович активно займався науковою роботою. Він є автором понад двохсот наукових статей, підручників, монографій, присвячених актуальним проблемам історії України, зокрема й Луганщини. Під його керівництвом було підготовлено й захищено 16 кандидатських дисертацій.

Плідна діяльність Анатолія Олексійовича неодноразово відзначалася державними та відомчими нагородами, серед яких: Значок «Відмінник народної освіти», Орден «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України», Медаль Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка «Будівничий України».

Професорсько-викладацький колектив ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» глибоко сумує й висловлює щире співчуття родині. Пам’ять про Анатолія Олексійовича Климова назавжди залишиться в славетній історії нашого університету.