Презентація монографії

Днями на Всеукраїнській конференції відбулася презентація монографії доктора філологічних наук, професора кафедри філологічних дисциплін НН ІПП Віталіни Кизилової.

25 вересня 2020 року відбулася Всеукраїнська онлайн-конференція з міжнародною участю «Література для юнацтва: читацькі запити / авторські пріоритети», організована Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника за участі Центру інноваційних освітніх технологій та Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва (м. Львів), членами якого є науковці нашого університету В. Кизилова, О. Цалапова, І. Бойцун.

У межах конференції відбулася презентація монографії доктора філологічних наук, професора кафедри філологічних дисциплін Кизилової Віталіни Володимирівни «Динаміка української літературної прозової казки» (Київ: Талком, 2020). Студенти навчально-наукового інституту педагогіки і психології нашого університету, письменники, науковці, педагоги, працівники бібліотек з різних міст України мали можливість познайомитися із книгою, що стала результатом тривалих спостережень авторки над динамікою жанру казки в українській літературі.

Матеріал представлено численними публікаціями, апробовано виступами на наукових конференціях різних рівнів, навчально-методичних  семінарах, у студентській аудиторії.. Об’єктом дослідження став масив художніх прозових казкових текстів ХІХ – початку ХХІ століть (Марко Вовчок, Леся Українка, О. Іваненко, Д. Чередниченко, О. Зима, В. Сухомлинський, Вал. Шевчук, В. Нестайко, З. Мензатюк, І. Андрусяк, М. Павленко, Ігор Калинець, Б. Харчук, Ю.  Ярмиш, Я. Стельмах, Г. Малик, І. Жиленко, В. Близнець та ін.). Художній доробок розглянуто в теоретичному аспекті (осмислено стан дослідження казки у вітчизняному літературознавстві, уточнено питання термінології, розглянуто версії класифікації літературних казок, простудійовано жанрові модифікації, звернено увагу на питання поетики авторського казкового тексту), історико-типологічному (проаналізовано окремі твори, тематичні групи, визначено їх місце в загальнолітературному контексті). Положення монографії дадуть можливість ширше поглянути на цей жанровий феномен, його місце в українському історико-культурному процесі, осмислити розуміння жанрово-стильової динаміки української прозової літературної казки в новітніх соціокультурних координатах.

Книга стане цікавою й корисною теоретикам й історикам літератури, письменникам, викладачам, учителям, здобувачам вищої освіти.

За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології