Святковий квест для першокурсників ФУФСК
15.9.2020
На ФУФСК провели квест-гру для студентів-першокурсників.
15 вересня для студентів-першокурсників факультету української філології та соціальних комунікацій було проведено квест-гру під назвою „«Дике поле» Сергія Жадана”, присвячену першому дню у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Подорож з пригодами, загадками, ребусами й натякати передбачала низку локацій, на яких студенти 1 курсу мали змогу познайомитися з літературною історією Старобільська. Тему квесту для філологів було обрано невипадково. Сергій Жадан – один з найяскравіших представників сучасної української літератури, учитель за фахом, письменник, перекладач, рок-виконавець власних пісень і волонтер за покликом серця, який народився й виріс у Старобільську. Провідним у його творчості є мотив подорожі. За мотивами роману Сергія Жадана «Ворошиловград» в місті Старобільськ відбувались зйомки фільму «Дике поле».
Першим оглядовим майданчиком став Луганський обласний краєзнавчий музей. Студенти познайомилися з кімнатами музею, звернулися до історії появи назви Старобільськ, до життя видатних постатей міста – письменників В. Гаршина, І. Світличного, І. Савича, С. Жадана. Тут першокурсники одержали завдання: негайно в дорогу шукати скарби – знання, уміння й навички.
Дорогою від музею зустріли „Циганку”, відгадали ребус і потрапили на залізничний вокзал.
На залізниці першокурсників зустрічали старшокурсники, розповіли про історію вокзалу й познайомили з ним. Провідники дали гравцям карту Старобільська і спрямували до «раю для книжок» – Луганської обласної бібліотеки.
Там студенти дізналися, чому бібліотека пов’язана із Сергієм Жаданом, переглянули офіційний трейлер до фільму «Дике поле» і одержали нове завдання: знайти найчарівніше місце на Айдарі, яке закохує в себе кожного. Так наступною локацією став підвісний міст через річку Айдар.
Упоравшись із черговим завданням, студенти попрямували до ще однієї локації кав’ярні – „12 стільців”, назва якої так само пов’язана з літературною минувшиною Старобільська, адже в однойменному літературному творі Старобільськ став прообразом Старгорода, а передмістя Чмирівка вважається прообразом згаданої в романі Чмаровки. Діяльність письменників-сатириків Ільфа і Петрова вплинула на культурно-історичний вигляд сучасного Старобільська (пам’ятник Остапу Бендеру біля ЛНУ імені Тараса Шевченка, пам’ятник Кісі Вороб’янинову).
Одержавши чергову підказку, далі вулицею Слобожанською студенти дісталися до будинку В. Гаршина.
Останньою локацією стала „скарбниця скарбниць” – Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. Тут старшокурсники познайомили першачків з історією університету – від жіночої гімназії, педагогічного училища, педагогічного технікуму, Старобільського державного учительського інституту до сучасного закладу вищої освіти на сході України – Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
Тут, в університетському парку, першокурсники відшукали символічні скарби – ювілейні закладки для книг і одержали факультетські значки.
Так сьогодні майбутні філологи відкрили для себе шлях до університетських знань. Бажаємо першокурсникам факультету української філології та соціальних комунікацій нових відкриттів і пригодницького студентського життя, яке, сподіваємося, стане для них інтелектуальним бестселером!
За інформацією факультету української філології
та соціальних комунікацій