Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Творчі конкурси в НН ІКМ

Навчально-науковий інститут культури і мистецтв проводить творчі конкурси для вступників.

Навчально-науковий інститут культури і мистецтв розпочав вже третю сесію творчих конкурсів для абітурієнтів спеціальностей ,,Аудіовізуальне мистецтво і виробництво”, ,,Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація” та ,,Хореографія”.

Для успішного проходження попередніх турів творчого конкурсу абітурієнти спеціальності ,,Аудіовізуальне мистецтво і виробництво” повинні були прочитати невеликий текст інформаційного характеру та продемонструвати під час читання вільне володіння українською мовою та вміння дотримуватись норм усного мовлення. Також комісія враховувала переконливість донесення та цілісність сприйняття тексту, чіткість дикції, природню поведінку під час читання. Іншим завданням стало написання есе на задану тему. Для отримання високої оцінки абітурієнти мали продемонструвати чіткий та послідовний виклад суті поставленої проблеми, використовувати засоби художньої виразності, формувати авторський погляд та висновки, які його узагальнюють.

Абітурієнти спеціальності ,,Хореографія” виконували завдання, спрямовані на перевірку початкової базової хореографічної підготовки. Вони мали продемонструвати обізнаність з основ теорії хореографії, практичні уміння та навички з класичного танцю та спеціалізації за власним вибором, а також підготувати танцювальний етюд до 2-х хвилин.

Для майбутніх художників творчі конкурси тривали найдовше, адже вони малювали протягом 6 годин два дні поспіль! З живопису потрібно було намалювати натюрморт, розмістивши його відповідно до формату аркуша та врахувавши характер освітлення. Необхідно було правильно передати кольорово-тонові співвідношення атрибутів натюрморту і загальну кольорову гаму, виявити предметні характеристики складових натюрморту: пропорції, форму, матеріальність, фактуру, передати плани та простір середовища. Завдання з рисунку полягало у зображенні голови натурника, де, окрім загальних критеріїв, потрібно було правильно передати характер, пропорції, конструктивно-пластичні особливості і форму голови живої натури, показати якість технічного виконання та вміння засобами світлотіні передавати об’ємно-просторове зображення голови.

Ми раді вітати вступників та сподіваємось зустрітися з ними вже в якості студентів у навчальному році.

Навчально-науковий інститут
культури і мистецтв

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024