Конференція трудового колективу в НН ІПП
20.6.2020
18 червня в навчально-науковому інституті педагогіки і психології відбулася Конференція трудового колективу.
На заході розглядався звіт Караман О. Л. на посаді директора інституту з 2015 по 2020 рр. та Програма подальшого розвитку інституту.
На конференцію було запрошено керівництво університету: в. о. ректора Савченка С. В., проректорів з науково-педагогічної роботи Ужченка Д. В., Бабічева О. І., Меняйленка О. С., голову первинної профспілкової організації Мороза В. П.
Структуру звіту Караман О. Л. складали основні напрями діяльності інституту за 5 років: 1. Кадрове забезпечення освітнього процесу. 2. Формування контингенту. 3. Забезпечення якості освіти. 4. Науково-дослідна робота. 5. Міжнародна діяльність. 6. Соціально-гуманітарна робота.
- Кадрове забезпечення освітнього процесу та підвищення якості кадрового складу стало провідним напрямом роботи НН ІПП. Протягом звітного періоду викладачами було захищено 1 докторську та 10 кандидатських дисертацій
Станом на 30.06.2020 р. кадровий потенціал НН ІПП складають: 69 штатних працівників, з яких 5 докторів наук (7%), 50 кандидатів наук (72%), 14 – без наукового ступеня (20%). Тобто, якість кадрового складу складає 80%, що відповідає ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності.
- Формування контингенту та рекламно-профорієнтаційна робота.
Завдяки системній, планомірній та командній рекламно-профорієнтаційній роботі в НН ІПП щороку спостерігається зростання контингенту студентів, що станом на 01.10.2020 р. становив 1821 особу. Такий контингент дозволяє конкурувати НН ІПП з аналогічними структурами в провідних ЗВО України. Значну частину контингенту (за 5 років – майже 700 осіб) представляють студенти-військовослужбовці, учасники бойових дій.
- Забезпечення якості освіти.
Протягом 2015–2020 рр. з усіх спеціальностей і рівнів освіти було затверджено або оновлено освітні програми та навчальні плани відповідно до нових державних стандартів вищої освіти. Зі спеціальностей «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Спеціальна освіта» у 2016 році було пройдено акредитацію та продовжено термін дії сертифікату про акредитацію до 2026 року. До розробки освітніх програм, а також викладання освітніх компонентів залучаються стейкхолдери – роботодавці і випускники.
Яскравим показником якості освіти в НН ІПП стали результати підсумкової атестації 629 випускників: показник успішності – 100%, якості – 89,3%. Дипломи з відзнакою отримали 54 випускники.
Понад 30 здобувачів протягом звітного періоду отримували стипендії Президента, Верховної ради, Кабінету Міністрів України.
- Науково–дослідна робота.
Наукова робота на кафедрах НН ІПП протягом 2015–2020 рр. здійснювалася в межах 5 комплексних науково-дослідних, 3 фундаментальних досліджень за кошти державного бюджету України, 4 науково-дослідних центрів і лабораторій.
Протягом 2015–2020 рр. було організовано і проведено 26 науково-практичних конференцій різного рівня; опубліковано понад 700 наукових та методичних праць, зокрема 17 монографій, 30 навчально-методичних посібників; видано понад 40 номерів наукових журналів і збірників.
Прогресивним явищем також стала поява публікацій у наукометричних базах даних Scopus і Web of Science та публікацій у монографіях мовами ЄС.
Були відкриті аспірантура і докторантура зі спеціальностей 011 Науки про освіту, 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), 231 Соціальна робота. Наразі в аспірантурі і докторантурі навчається 30 осіб, з них 4 – аспіранти з Китайської народної республіки; відновлені спеціалізовані вчені рад із захисту докторських (кандидатських дисертацій). Під керівництвом науковців НН ІПП було захищено 8 докторських та 25 кандидатських дисертацій.
Результатами наукової роботи студентів НН ІПП за пʼять років є понад 1300 наукових публікацій, проведення 28 студентських всеукраїнських та регіональних науково-практичних конференцій; участь у 8 міжнародних та 14 всеукраїнських конференціях в інших ЗВО; видання 15 збірників праць студентів; 6 переможців (1 місце) та 13 призерів (2–3 місця) ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт та студентських олімпіад.
- Міжнародна діяльність.
Викладачі НН ІПП протягом 2015–2020 рр. взяли і беруть участь у 14 міжнародних проєктах; уклали 2 угоди про співпрацю з іноземними ЗВО: Жешувським університетом (Республіка Польща) та Балтійською Міжнародною Академією (Латвія); виграли 3 гранти на обладнання гуртожитку, Коворкінг-центру, кабінету Нової української школи.
- Соціально-гуманітарна робота здійснювалася відповідно до Комплексного плану з соціально-гуманітарної роботи НН ІПП на поточний рік.
Серед основних здобутків стало створення ефективного студентське самоврядування, участь у різних студентських форумах, обмін досвідом зі студентами інших ЗВО тощо. Досвід роботи НН ІПП зі студентами-військовослужбовцями НАПН України було визнано таким, що не має аналогів в Україні.
В інституті було створено волонтерський загін «Тризуб» та танцювальний ансамбль «Вівʼєн».
У планах колективу НН ІПП – невпинний розвиток, досягнення найвищих результатів та зміцнення лідерських позицій.
В обговоренні звіту взяли участь представники ректорату – Савченко С. В., Ужченко Д. В., Бабічев О. І., Меняйленко О. С., Мороз В. П.; заступники директора Пушко В. Ф., Цалапова О. М.; від студентства – Борисенко К.
Після схвалення звіту в. о. ректора С. В. Савченко запропонував кандидатуру Караман О. Л. на посаду директора навчально-наукового інституту педагогіки і психології на новий термін.
Конференція трудового колективу підтримала цю пропозицію одноголосно.
Під аплодисменти Караман О. Л. вручили квіти та побажали успіхів і перемог інституту та університету на посаді директора славетного інституту.
Олена Леонідівна висловила подяку всьому колективу за довіру і пообіцяла з гордістю нести імʼя інституту, зберігаючи традиції та впроваджуючи інновації, прославляючи інститут новими звершеннями і перемогами.
За інформацією навчально-наукового інституту
педагогіки і психології