Перший Олімпійський чемпіон Луганщини!

Навчально-науковий інститут фізичного виховання і спорту пишається своїм  випускником Миколою Чужиковим.

У рубриці ,,Відомі спортсмени навчально-наукового інституту фізичного виховання і спортуˮ ми відкриваємо сторінку ,,Спорт – Ретроˮ і першим  найвидатнішим спортсменом, випускником нашого вишу (1968 -1971 р.) є  Микола Чужиков. Заслужений майстер спорту СРСР, майстер спорту України і СРСР, майстер спорту міжнародного класу (1968).

Він є першим Олімпійським чемпіоном (XVIII літня, 1964, Токіо, веслування на байдарках-четверці, 1000 м, 3 хв. 14,67 сек.) серед спортсменів Луганщини. Микола Федорович також учасник  Олімпійських ігор (1968, Мехіко), Чемпіон Світу та Європи, 14-кратний чемпіон СРСР; 12-ти кратний чемпіон України (1962-1969), за 19 років виступів збірної СРСР з веслування на байдарках і каное виборов 104 медалі, з них кілька десятків золотих; нагороджений орденом ,,Знак пошаниˮ (1964), медалями ,,За трудову доблестьˮ, ,,За високі спортивні досягненняˮ, ,,За будівництво БАМаˮ.

Свою спортивну кар’єру почав в 1956 році. У 1961 р. був включений до складу збірної СРСР. Перший успіх прийшов в 1962 році, коли в парі з А.Грішіним став чемпіоном СРСР на дистанції 10000 м на байдарці-двійці. З Анатолієм Гришиним гребли в двійці з 1961 по 1967 рік. На Олімпіаді в Токіо виступав у четвірці в складі з А.Грішіним, В.Морозовим, В.Іоновим. У 1970 році через загострення  хвороби суглобів з великим спортом довелося розлучитися. У 1971 році закінчив Ворошиловградський педагогічний інститут (нині ЛНУ імені Тараса Шевченка), факультет фізичного виховання (нині навчально-науковий інститут фізичного виховання). Працював тренером у Лисичанську. На запрошення переїхав до м. Луганськ, де був заступником голови спорттовариства ,,Спартакˮ. Потім працював директором комплексної спортивної школи ,,Спартакˮ. 7,5 років пропрацював прохідником на Всесоюзному  будівництві Байкало-Амурської Магістралі (БАМ). До Луганська повернувся в 1984 р і до 2004 року працював головою спортклубу ,,Зоряˮ при верстатобудівному заводі.

Микола Федорович є взірцем відданості олімпійському руху, чесності, безкомпромісності. Прикладом волі, мужності, витримки, наполегливості  для теперішніх та майбутніх поколінь у спорті.

За інформацією навчально-наукового інституту

фізичного виховання і спорту