Інформаційні сесії в рамках німецько-українського проєкту
4.5.2020
В рамках участі ЛНУ імені Тараса Шевченка у проєкті “Управління інтернаціоналізацією українських закладів вищої освіти ” протягом квітня – травня відбулася серія інформаційних сесій відповідно до узгодженого плану реалізації проєкту.
Так, у рамках участі ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» в проєкті “Управління інтернаціоналізацією українських закладів вищої освіти та німецько-українське академічне співробітництво 2020 – 2021 років” (Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2020 – 2021) за сприяння Міністерства освіти та науки України, Німецько-українського академічного товариства, Німецької спілки менеджерів наукової сфери та Університету Лейбніца за фінансової підтримки Німецької служби академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austauschdienst, DAAD) протягом квітня – травня 2020 року відбулася серія інформаційних сесій відповідно до узгодженого плану реалізації проєкту. Проєкт спрямований на зміцнення німецько-українського академічного співробітництва. ЛНУ імені Тараса Шевченка разом із 18 іншими закладами вищої освіти України в січні 2020 року отримав можливість долучитися до проєкту – університет представлено доцентом закладу Іриною Мигович.
Основна мета 18-місячного навчального курсу в рамках проєкту – кваліфікувати представників адміністрації українських закладів вищої освіти відповідно до актуальних міжнародних стандартів щодо інтернаціоналізації національних систем вищої освіти. Програма курсу розроблена таким чином, аби надати учасникам глибокі знання про аспекти інтернаціоналізації, надати змогу ефективно керувати пов’язаними процесами та сприяти інтернаціоналізації їх університетів.
Сесії модерували всесвітньо визнані фахівці у галузі інтернаціоналізації вищої освіти (др. Ф. Хантер, др. Х. Гернс, др. М. Хоппе др. Б. Рамані, др. О. Семеніхт та ін.) та регіональні координатори служби міжнародного співробітництва Університету імені Лейбніца, м. Ганновер. Було обговорено основні поняття процесу інтернаціоналізації у вищій школі, визначено компетенції з управління інтернаціоналізацією, навички полікультуральної комунікації та менеджменту міжкультурних конфліктів, аспекти академічної мобільності та міжнародного співробітництва у сфері досліджень тощо, а також проаналізовано та доопрацьовано індивідуальні проєкти університетів-учасників. Програма сесій дозволила, серед іншого, ознайомитися з перспективними інструментами фінансування міжнародних проєктів від Фонду Volkswagen, Фонду Олександра фон Гумбольдта, HRK, DAAD, DFG тощо.
Під час представлення українських закладів вищої освіти – партнерів проєкту, Ірина Мигович презентувала рекламно-інформаційний плакат ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», який містить основні відомості про історію закладу, його структуру, навчальний процес та міжнародну діяльність. Роботу було використано для промоції університету на щорічній зустрічі Німецької Мережі Управління Наукою (German Science Management Network), яка відбулася наприкінці лютого 2020 року в м. Оснабрюк, Німеччина (детальніше).