Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь у Міжнародному науковому форумі

Аспірант Луганського національного університету Олена Тоічкіна взяла участь у Міжнародному науковому форумі в Хайдельберзі.

september_10_15_1_1

З 23 по 28 серпня 2015 року в старовинному місті Хайдельберг, що на заході Німеччини, відбувся  Третій Хайдельберзький форум лауреатів, який поєднав перспективних молодих вчених в галузі математики та інформатики з провідними представниками цих наук.

В затишних аудиторіях Хайдельберзького університету та гостинних ресторанних залах міста зустрілися 26 володарів найвідоміших нагород  – лауреати Абелівської премії, Філдсівської медалі, призу Неванліни та премії Тьюринга – з 200 старанно відібраними молодими вченими світу з метою неофіційного спілкування та плідної співпраці видатних творців науки з найталановитішими представниками молодого покоління.

Засновнимом Хайдельберзького форуму лауреатів є один з найвпливовіших людей в світі ІТ технологій, засновник та акціонер найпотужнішої  ІТ компанії в Європі зі створення корпоративного програмного забезпечення, фізик Клаус Чіра. Відгомін скорботи лунав у кожному виступі учасників та надавав гіркого присмаку бездоганному святу розуму та перспектив, оскільки активний діяч, друг науковців та почесний відвідувач форуму залишив цей світ напередодні заходу. Проте його справу продовжено. Ім’я Клауса Чіри, як засновника цього неповторного дійства, лунатиме на кожному відкритті, а найкращою подякою та даниною пам’яті цій визначній людині, напевно, буде незгасимий вогонь в очах молодих дослідників при зустрічі зі своїми кумирами та, безумовно, спільні ідеї, які стануть поштовхом до нових відкриттів.

Одним з учасників форуму пощастило стати мені, аспіранту 3 курсу та асистенту кафедри алгебри та системного аналізу. Наполеглива наукова робота нашої кафедри начолі з завідувачем доктором  фізико-математичних наук професором Жучком Анатолієм Володимировичем, плідна співпраця з вітчизняним та міжнародним науковим товариством, а головне – невід’ємний внесок у розвиток математики в Україні принесли результат. Оцінкою роботи нашого колективу, підтримкою та визнанням його досягнень стало те, що мене, як вихованця саме цієї кафедри, було обрано до складу найталановитіших науковців світу за особистим запрошенням  всесвітньовідомого вченого, лауреата Філдсівської премії, члена редакційної колегії журналу “Algebra and discrete mathematics” нашого університету Юхима Ісааковича Зельманова.

Науковий тиждень видався напрочуд насиченим. Молоді дослідники були слухачами лекцій лауреатів, брали активну участь в обговоренні тем, презентованих на секційній роботі, дискутували на гарячі теми сучасних проблем в галузі математики та інформатики, презентували власні досягнення під час постерної сесії. Плідні ранкові години розумової праці щоразу змінювались не менш цікавим відпочинком.

Мандруючи  темними звивистими сходами до банкетної зали у вежі сторовинного хайдельберзького замку або смакуючи баварськими сосисками з запашним баварським пивом, або кружляючи в незвичному танці  разом з одягненими в національні костюми німцями на вдало підібраних тематичних вечірках, дозволило  всім учасникам відчути етнічні відтінки Німеччини. І кожна вечірка – це, безумовно, безцінна можливість учасників у неофіційних умовах поспілкуватись зі своїми кумирами, отримати добру пораду чи заручитись підтримкою на майбутнє, а також познайомитись, знайти нових друзів чи просто розширити наукові зв’язки.

Бездоганна невпинна робота організаційного комітету протягом усіх етапів підготовки та проведення форуму, передбачення щонайменших дрібниць дозволили якнайшвидше розв’язати всі хвилюючі питання та на повну міру насолодитись пануючою атмосферою. І все це відбувалося серед чарівного старовинного міста, хвилясті вулички якого теж не залишили байдужими.

Хайдельберзький форум лауреатів подарував мені незабутні враження, нових друзів, а головне – безцінний досвід спілкування з усіма його учасниками.

Тоічкіна Олена,
асистент кафедри алгебри
та системного аналізу

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024