Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Науково-практичні конференції на ФІМ

На факультеті іноземних мов провели науково-практичні конференції.

22 квітня 2020 року на факультеті іноземних мов в рамках університетських Днів науки відбулася традиційна міжнародна науково практична конференція ,,Україна – Китай: Діалог Культурˮ.

З вітальним словом до учасників звернулася декан факультету іноземних мов Світлана Шехавцова, яка підкреслила важливість проведення міжнародних наукових конференцій та побажала всім учасникам плідної роботи. Привітала викладачів та студентів й аспірантка  ЛНУ імені Тараса Шевченка Лі Вей Хуа, яка зараз знаходиться в КНР.

Під час конференції учасники працювали в межах таких  наукових секцій:

  • Особливості та розвиток китайської мови.
  • Інноваційні технології у викладанні і методика викладання китайської мови в Україні та світі.
  • Літературознавчий аспект синології .
  • Китайська цивілізація: традиції та сучасність.
  • Патріотичне, громадянське і моральне виховання молоді в Китаї та Україні .

23 квітня відбулася  науково практична конференція ,,Сучасні тенденції Сходознавстваˮ. Учасники працювали в межах таких  наукових секцій:

  • Лінгвістичні дослідження східних мов (турецька, японська, арабська).
  • Інноваційні технології у викладанні іноземних мов і культур.
  • Самобутність східної культури.
  • Література країн Сходу.
  • Політичне, громадянське та моральне виховання в Туреччині, Японії,     арабсько-мовних країнах та Україні.
  • Лінгвокультурні, соціокультурні та міжкультурні проблеми перекладу.

Мета обох конференцій – обговорення, узагальнення та окреслення  подальших дії щодо дослідження питань китаєзнавства та сходознавства.

Обидві конференції було проведено  онлайн на платформі Zoom. У конференціях брали участь науковці таких навчальних  закладів  як Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, Запорізький національний університет, а також представники ближнього та дального зарубіжжя з Польші,  Туреччини та  КНР.

Декілька доповідей було присвячено питанню пандемії COVID-19 та її впливу на різні сторони життя в Україні та світі. Кафедра східних мов  вже декілька років працює над науковою темою ,,Культура народів, мови якого ми вивчаємоˮ. Тому цілком природно, що звучали виступи на такі теми як ,,COVID-19: культурні відмінності, націоналізм та турбота в різних країнах світуˮ (Наталія Федічева), ,,Як  китайські компанії відреагували на коронавірусˮ (Олександр Подмарьов), ,,Культурний карантин: що читати студентам-китаїстам під час пандеміїˮ (Ірина Чепурна), ,,Як Японія, країна з висококультурним контекстом, реагує на спалах пандемії коронавірусуˮ (Олександра Борзова).

Інформативними у науковому плані та цікавими були виступи викладачів кафедри  – Оксани Гусакової (,,Особливості формування критичного мислення майбутніх учителів іноземних мовˮ), Ігоря Горошкіна (,,Формування трансверсальних компетентностей майбутнього фахівця турецької мовиˮ).

Ґрунтовно підготувалися до конференції такі студенти як Г. Овчаренко, О. Передера  (,,Поняття асоціативно-вербальних сіток у контексті методики навчання китайської мови як іноземноїˮ), К. Гладких (,,Китайський фольклор, як унікальне явище духовної самобутностіˮ), А. Коломойченко (,,Порівняння китайських фразеологізмів з англійськими в аспекті перекладуˮ), Д. Конкс (,,Історія формування сучасного китайського фемінізмуˮ), Г. Глиненко (,,Фiлософiя марксизму в оповiданнi Лу Сiня ,,Щоденник божевiльногоˮˮ).

Ретельно підготувалися й студенти першого курсу Є. Гладченко (,,Китайська й українська міфологія: подібність і відмінністьˮ), Т. Шило (,,Розвиток музичного мистецтва Західної Європи та Сходуˮ), Є. Бородай (,,Фразеологізми у китайській мові та їх відповідники в українськійˮ).

Результати своїх досліджень надали також магістранти О. Корінська,
В. Літвінова, А. Доценко.

Наприкінці роботи конференції Наталія Федічева подякувала всім учасникам і відмітила, що, зараз,  у важкий час випробувань,  студенти й викладачі факультету іноземних мов демонструють  цілеспрямованість, волю,  можливість адаптуватися до нових умов, бажання отримувати нові знання та плідно займатися науково роботою.

За інформацією факультету іноземних мов

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024