Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Наукова робота на кафедрі біології та агрономії

З настанням весни, починається новий етап наукових досліджень на кафедрі біології та агрономії.

Із весною приходять нові клопоти та турботи. Саме в цей час науковці кафедри за темами своїх наукових та дисертаційних досліджень вступають в початок весняно-польових робіт.

Під керівництвом завідувача кафедри біології та агрономії, професора Маслійова Сергія Володимировича, аспірант Коржова Наталія Олександрівна продовжує дослідження за темою: «Агробіологічні особливості вирощування перспективних сортів ячменю ярого в зоні Степу України».

У березні було закладено польові досліди за темою дослідження згідно загальноприйнятих методик (розраховано масу 1000 зерен, норму висіву, глибину загортання насіння, норму внесення мінеральних добрив і т.д). Спостереження за рослинами проводять від висіву до збирання врожаю з періодичністю 7-10 днів. Основними напрямками є: дослідження перспективних сортів ярого ячменю, що є районованими до зони Степу України; дослідження впливу мінеральних речовин на рослини ячменю ярого; обробіток ґрунту під ярий ячмінь; забур’яненість рослин після попередника. Результати отримані в процесі досліджень підлягають обробці, обговорюються на засіданнях кафедри та висвітлюються у фахових наукових журналах.

Паралельно проводиться дослідження посівів озимої пшениці. Науковець кафедри кандидат технічних наук, доцент Беседа Олександр Олександрович, під керівництвом Маслійова С. В., працюючи над науковою темою «Сучасні енергоефективні та альтернативні технології вирощування озимої пшениці», розробляє подальші технологічні і практичні рекомендації по догляду за посівами для отримання високих врожаїв.

Наукові пошуки на кафедрі біології та агрономії тривають…

Бажаємо нашим дослідникам творчого натхнення, життєвої енергії, нових досягнень і щедрих ужинків, як на полі, так і на науковій ниві!

За інформацією кафедри біології та агрономії

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024