Призове місце
15.4.2020
Студентка НН ІІМВСПН Анастасія Сикало посіла призове місце на Всеукраїнському науковому конкурсі наукових робіт.
Активна студентська наука є однією з багаторічних традицій навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук. Студенти-істфаківці неодноразово ставали учасниками та призерами різних наукових заходів всеукраїнського рівня, зокрема, регулярно займали призові місця на щорічному конкурсі студентських наукових робіт. Цього року, попри перебування в евакуації та карантин, вдалося відновити цю славетну традицію.
Успішною дебютанткою Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з історії, який проходив на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропівницький), стала студентка ІІ курсу спеціальності ,,Середня освіта (Історія)ˮ Анастасія Сикало. Під науковим керівництвом кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри історії України Ольги Забудкової, конкурсантка підготувала наукову роботу на тему: ,,Благодійна діяльність родини Алчевських (кінець ХІХ – початок ХХ століття)ˮ, яка має безсумнівну наукову та соціальну актуальність. За результатами конкурсу Настя увійшла до числа призерів та зайняла ІІІ місце.
Відзначимо, що цей успіх став результатом попередньої активної наукової діяльності конкурсантки. Навчаючись на І курсу, Настя неодноразово виступала із науковими доповідями на практичних заняттях та Днях науки. У квітні 2019 р. вона взяла активну участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції ,,Луганщина: краєзнавчі розвідкиˮ (м. Старобільськ), де виступила із доповіддю, присвяченій історії однієї з архітектурних та духовних перлин Луганської області – Осинівської церкви.
20 лютого 2020 р. Анастасія виступила із доповіддю за темою конкурсної наукової роботи на ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції для молодих вчених, аспірантів та студентів ,,Історія України в регіональному та глобальному вимірахˮ, яку проводив Донецький державний університет управління (м. Маріуполь). Таким чином, була проведена успішна апробація її наукових розвідок.
Відзначимо і активну участь Анастасії у археологічних дослідженнях Луганського національного університету імені Тарас Шевченка. Вона брала участь у роботі Луганського археологічного загону у м. Старобільськ (червень 2019 р.), Ольвії (серпень 2019 р.), а також у вивченні антропоморфної стели, знайденої у смт. Білокуракине восени 2019 р.
Керівництво НН ІІМВСПН, кафедри історії України від всього серця вітає Анастасію та її наукового керівника – Ольгу Забудкову із першим важливим успіхом у науковій сфері.
Навчально-науковий інститут історії,
міжнародних відносин і соціально-політичних наук