Карантин – не перешкода навчанню!
9.4.2020
Навчально-науковий інститут історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук продовжує освітню діяльність.
Під час вимушеного карантину в Україні, через пандемію COVID-19, НН ІІМВСПН продовжує навчання з використанням дистанційних технологій. Студенти, за допомогою освітнього порталу університету, читають та конспектують лекції, виконують завдання семінарських занять, пишуть творчі есе.
Насиченим залишається і освітньо-наукове життя інституту.
Наприкінці березня 2020 р. конкурсна наукова робота студентки ІІ курсу спеціальності ,,Середня освіта (Історія)ˮ Анастасії Сикало зайняла призове місце у ІІ-му етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю ,,Історія та археологіяˮ (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка – м. Кропивницький). Науковий керівник – кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України – Ольга Забудкова.
Досить активною є підготовка до організації та проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції ,,Луганщина: краєзнавчі розвідкиˮ. Наразі триває збір тез до публікацій у однойменній науковій збірці.
Розвивається співробітництво між структурними підрозділами інституту та провідними ЗВО України. Зокрема, завідувач кафедри історії України Олександр Набока бере активну участь у розробці наукової проблеми ,,Історична наука, політика і пам’ять України і Донбасу – інструменти компліментарностіˮ Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (куратор проєкту – доктор історичних наук, професор, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ імені Богдана Хмельницького Сергій Корновенко). Також, Олександр Набока брав участь у вебінарі ,,Інноваційні підручники з історії України та Всесвітньої історії для 7 класуˮ.
Викладачі та студенти є слухачами та учасниками серії всеукраїнських вебінарів з актуальних питань викладання історії України та всесвітньої історії у закладах середньої та вищої освіти, організованих Українським освітянським видавничим центром ,,Оріонˮ (м. Київ) та Українським інститутом вивчення Голокосту ,,Ткумаˮ (м. Дніпро). Серед спікерів – відомі методисти та автори провідних підручників з історії України та всесвітньої історії, зокрема Ігор Щупак та Віталій Дрібниця. За результатами участі, їх учасники, Олександр Набока та Ольга Забудкова, отримують сертифікати про закінчення курсів підвищення кваліфікації. Також, учасниками вебінарів є студенти ІІІ курсу спеціальності ,,Середня освіта (Історія)ˮ, що є частиною їх педагогічної практики.
Кафедра філософії та соціології, окрім традиційної для неї активної наукової діяльності, на цей раз представила інноваційний проєкт з популяризації науки та філософського пізнання. На сайті http://www.ostrovok.lg.ua/ було створено спеціальну сторінку, на якій розміщуються нетривіальні обзори актуальних сьогодні соціально-філософських творів видатних українських та зарубіжних науковців. Вже вийшов другий випуск рубрики.
Адміністратор сторінки – кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та соціології Анжеліка Чантурія.
Кафедра політології та правознавства під час карантину зробила ставку на активну наукову діяльність. За карантинний період вже вийшло та надійшло до друку більше десятка статей у різних фахових наукових виданнях України та закордоном.
27 березня директор НН ІІМВСПН Антон Бадер привітав у відео-зверненні випускників та студентів легендарного ,,Істфакуˮ з традиційним святом ,,Днем стажераˮ. На жаль, об’єктивні обставини завадили зустрітися на традиційному вечері.
Важливим та одним із головних компонентів діяльності інституту є профорієнтаційна робота, яку він веде протягом всього року, зокрема, поширюючи профорієнтаційні ролики у мережі Instagram та Facebook.
Таким чином, НН ІІМВСПН продовжує активну наукову, освітню та культурну діяльність, навіть попри карантин. Співробітники та студенти інституту впевнені, що негаразди, викликані спалахом СOVID-19 – це тимчасове явище і спільними зусиллями і заходами безпеки ми подолаємо невидимого ворога. Будьте здорові!
За інформацією навчально-наукового інституту
історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук