Міжнародна науково-практична конференція

27 та 28 листопада у м. Полтава відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання експертної та оціночної діяльності» співорганізатором якої став ЛНУ.

Конференція проведена з метою розвитку товарознавчих аспектів експертної та оціночної діяльності, теорії та практики експертної та оціночної діяльності, проблем ідентифікації, порівняльного тестування; вирішення цілої низки завдань з покращення якості та безпечності нашого життя завдяки використанню сучасних досягнень науки і практики; обговорення актуальних питань формування професійних компетентностей при підготовці товарознавців-експертів та оцінювачів; зміцнення зв’язків між наукою й практикою, шляхом консолідації зусиль науковців різних регіонів нашої держави та інших країн, зокрема й під час обміну передовим досвідом і думками між молодими і досвідченими вченими.

Під час відкриття конференції з вітальним словом виступили: заступник директора Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Валентин Рой та голова комітету конференції, проректор з науково-педагогічної роботи ЛНУ імені Тараса Шевченка, д.п.н., професор Леонід Ваховський.

Учасників конференції, у відеозверненні з нагоди відкриття конференції, привітали: голова комітету конференції, ректор ЛНУ імені Тараса Шевченка, д.п.н., професор Сергій Савченко; перший проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного торговельно-економічного університету, д.т.н., професор Наталія Притульська; проректор з наукової роботи Закладу освіти «Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації», к.т.н., доцент Катерина Багрянцева; професор кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Вищого навчального закладу «Університет імені Альфреда Нобеля», д.е.н., професор Валентина Павлова; завідувач кафедри хімії, мікробіології та гігієни харчування Харківського державного університету харчування та торгівлі, д.т.н., професор Вікторія Євлаш; завідувач кафедри харчової інженерії Вищої школи текстильної та харчової інженерії Південно-казахстанського державного університету імені М. Ауезова, к.х.н., доцент Клара Уразбаєва; професор Падуанського університету, PhD (Італійська Республіка, м. Падуя) Данієль Конфіконі; завідувач кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Луцького національного технічного університету, к.т.н., доцент Олена Пахолюк; здобувач кафедри експертизи товарів та митної справи Таджикського державного університету комерції (Республіка Таджикистан, м. Душанбе) Хушруз Турсунов; колективи кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Львівського торговельно-економічного університету та Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. (Гіперпосилання на відеопривітання https://drive.google.com/open?id=1qNJmMmGNcRXORbaOd6WffvpiegnQvze1)

27 листопада, у перший день конференції, учасники виступили з доповідями:  «Особливості підготовки товарознавців-експертів у Державному закладі «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (В. Дрель); «Краса коштовного каміння у поєднанні із літотерацією» (Т. Дрозд); «Обгрунтування гіпотези про доцільність використання коригування на торг у практиці оціночної діяльності» (М. Беднарчук); «Експертиза засобів індивідуального захисту органів дихання під час ввезення їх на митну територію України» (М. Кралюк); «Особливості митного оформлення чаю при перетині кордону України» (Г. Ваколюк); «Ідентифікація об’єкта оцінки» (В. Смоколіна); «Жіночі прикраси (дукачі, намисто)» (С. Козлов); «Можливості дослідження об’єктів в ході проведення товарознавчої експертизи» (В. Науменко); «Ідентифікація волосся: практичний аспект» (О. Канюка); «Особливості класифікації та ідентифікації лабораторного посуду при проведенні судово-товарознавчих експертиз» (І. Шурдук); «Експозиція Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенко – унікальний майданчик для підготовки експертів» (А. Тимошенко).

Цього ж дня учасники конференції відвідали Всеукраїнську художню виставку «Енеїда» з нагоди 250-річчя від дня народження І. П. Котляревського у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

28 листопада учасниками конференції були представлені наступні доповіді: «Проблемні питання щодо класифікації об’єктів товарознавчого дослідження» (Я. Степчук); «Досвід Науково-дослідного центру «Незалежна експертиза» у проведенні товарознавчих експертиз» (Н. Омельченко).

За підсумками роботи конференції було сформульовано загальні рекомендації та прийнята резолюція.

Організаційний комітет конференції висловив подяку співорганізаторам конференції, всім учасникам та запросив учасників до участі в конференції у 2021 році.

Кафедра товарознавства,

торговельного підприємництва та експертизи товарів