Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Геологічний музей відкритий для всіх

15 листопада учні старобільської школи відвідали геологічний музей нашого університету.

Практика створення музеїв різної спеціалізації в університетах має давні традиції. Університетські музеї слугують підвищенню ефективності навчального процесу, становляться базою для наукових досліджень, для проведення екскурсій. Луганський національний університет не є винятком, адже тут є свій геологічний музей, відкритий не так давно.

Так, 15 листопада музей, що працює на базі факультету природничих наук та кафедри географії, відвідали учні 10 класу Старобільської ЗОШ II – III ст. № 4.

Екскурсію провів завідувач музею, кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент кафедри географії Удовиченко Микола Іванович, який доклав чимало зусиль для створення геологічної та палеонтологічної колекції. Він коротко розповів про історію створення музею, його структуру і походження експонатів.

Після огляду музею учні мали змогу потримати в руках найбільш цікаві зразки і дізнатись про них більш докладно.

Серед присутніх не було байдужих, про що свідчить дуже велика кількість запитань. Школярів цікавило усе: від того, де були знайдені зразки, за якою технологією їх розпилюють, шліфують і полірують, яка їх комерційна вартість, і до того, яку наукову цінність вони мають. Значний інтерес викликали палеонтологічні зразки: відбитки папоротей, молюски, корали, зуби акул та ін.

За результатами екскурсії учні отримали багато нової інформації про мінерали, гірські породи і скам’янілості. У деяких з’явилось бажання провести геологічні дослідження в околицях Старобільська. Не виключено, що серед присутніх знайдуться і такі, для яких геологія стане захопленням на все життя.

Кафедра географії

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024