Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання вченої ради

У ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулося планове засідання вченої ради.

На порядку денному розглянули чотири основних питання:

  • про затвердження Стратегії розвитку університету на 2019 – 2025 рр.;
  • про результати вступної кампанії 2019 р. та підготовку до її проведення у 2020 р.;
  • про діяльність кафедр соціогуманітарного профілю;
  • щодо присвоєння вчених звань.

З доповіддю про затвердження Стратегії розвитку університету на 2019 – 2025 рр. виступив Віталій Курило.

Розробка Стратегії розвитку ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ зумовлена необхідністю здійснення змін, спрямованих на підвищення якості надання освітніх послуг і конкурентоспроможності Університету в новому соціокультурному контексті, визначення перспектив розвитку ЛНУ в період воєнного конфлікту на Донбасі та в період відновлення після завершення цього конфлікту. Стратегія дасть можливість поєднати в діяльності Університету підготовку фахівців вищої кваліфікації, наукові дослідження та просвітницьку роботу серед населення.

Основоположними принципами розробки Стратегії є окреслення стратегічних напрямів розвитку Університету, визначення стратегічних завдань і шляхів їх розв’язання; спрямування колективу викладачів, співробітників і студентів на злагоджену роботу задля досягнення стратегічних цілей Університету; ознайомлення громадськості зі стратегічними пріоритетами Університету; удосконалення системи менеджменту Університету; розвиток науково-педагогічного та матеріально-технічного потенціалу Університету; забезпечення відкритості Університету, активної інтеграції у світовий інформаційний простір, членства в міжнародних освітніх організаціях; збереження й посилення провідної ролі Університету в системі національної освіти.

В обговоренні цього питання взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи Дмитро Ужченко, проректор з науково-педагогічної роботи Леонід Ваховський, проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Бабічев, завідувач кафедри філософії та соціології НН ІІМВСПН Ілля Кононов, директор НН ІПУАПО Володимир Заблоцький та завідувач кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами Євген Хриков.

З доповіддю про результати вступної кампанії 2019 р. та підготовку до її проведення у 2020 р. виступили Ярослава Юрків та Світлана Харківська. Заслухавши й обговоривши доповіді відповідального секретаря приймальної комісії та керівника освітнього центру «Донбас-Україна», вчена рада відзначила, що університет та його структурні підрозділи в цілому забезпечили організацію прийому та зарахування на всі освітні ступені й освітньо-кваліфікаційні рівні та форми навчання у 2019 році.

Обсяг прийому до університету з урахуванням усіх відокремлених підрозділів та освітніх ступенів і рівнів склав: 290 – за ОКР кваліфікований робітник, 518 – за ОКР молодшого спеціаліста, 1246 – за ОС, 1205 – за ОС магістра, 23 – за ОНС доктора філософії, 3 – за НС доктора наук.

Загальний обсяг прийому до університету з урахуванням усіх відокремлених підрозділів та рівнів склав 3285 осіб. На сьогодні триває прийом іноземних громадян.

Також члени вченої ради виокремили низку чинників, які перешкоджали успішному проведенню вступної кампанії, серед яких зменшення кількості випускників шкіл в Україні, складний перелік сертифікатів ЗНО на спеціальностях.

З доповіддю про діяльність кафедр соціогуманітарного профілю виступив Євген Хриков.

Заслухавши та обговоривши доповіді професора Є. М. Хрикова, в.о. завідувача навчально-методичного відділу М. В. Кравченко, вчена рада відзначає, що професорсько-викладацький склад кафедр соціогуманітарного профілю – це 99 штатних працівників і 89 сумісників. На 6 кафедрах із 14 якісні показники професорсько-викладацького складу високі (кафедра історії України, політології та правознавства, публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами, філософії та соціології, всесвітньої історії та міжнародних відносин, соціальної роботи).

На кафедрах розроблено навчально-методичне забезпечення освітніх програм, зокрема робочі програми, які щороку оновлюються та затверджуються на засіданнях кафедр, навчальні посібники, методичні рекомендації, завдання для індивідуальної та самостійної роботи; паралельно зі стаціонарним навчанням викладачі проводять лекції онлайн.

З доповіддю щодо присвоєння вчених звань виступила Надія Карлова.

За результатами таємного голосування вчене звання професор кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами Луганського національного університету імені Тараса Шевченка було присвоєно Володимиру Заблоцькому, професор кафедри романо-германської філології присвоєно Світлані Шехавцовій, професор кафедри алгебри та системного аналізу присвоєно Юрію Жучку.

Серед різного рекомендували до навчання в докторантурі ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» та призначили наукових консультантів, атестували докторантів ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» та стипендіатів Кабінету Міністрів України, рекомендували до друку навчально-методичний посібник «Спеціальна психокорекція» та навчально-методичний посібник „Ландшафтний дизайн та озеленення шкільних приміщень” для студентів спеціальності „Початкова освіта” освітнього рівня бакалавра.

Ірина Бахмет,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024