Проект реконструкцій міських територій

Студенти та викладачі ФПН прийняли участь в обговоренні проекту реконструкції міських територій для відпочинку.

10 вересня 2019 року в рамках підписаного за ініціативою Віталія Курило меморандуму  про спільну діяльність Старобільської міської ради Луганської області та ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» щодо екологічного благоустрою території нашого міста відбулася зустріч робочої проектної групи під керівництвом Яни Літвінової.

До робочої групи від нашого університету увійшли декан факультету природничих наук Наталія Мацай, завідувач кафедри садово-паркового господарства та екології Сергій Петренко, магістрантка спеціальності «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини» Анастасія Байрачна, студенти бакалаврату спеціальностей «Садово-паркове господарство» та «Екологія» Олександра Гуріна й Кирило Міронюк.

Метою зустрічі було обговорення проекту реконструкції паркової зони біля водолікарні в контексті теоретичного обґрунтування запропонованих ідей щодо практичної реалізації програми екологічно спрямованого ландшафтного планування території нашого міста. Цього разу студенти представили свої результати роботи щодо топографічної зйомки території, інвентаризації та таксації деревинних та чагарникових рослин, визначення їх стану. Крім того, відбулося обговорення ідей щодо зонування території парку, визначення їх доцільності розміщення по території, фіто дизайнерські ідеї оформлення окремих елементів зон.

Мер міста Яна Літвінова підтримала пропозицію студентської молоді щодо реконструкції парку відповідно до ідеї створення природно-ландшафтної зони з мінімальним втручанням в структуру природної екосистеми. Наступну зустріч домовились провести через тиждень, коли студенти зможуть презентувати свої авторські розробки варіантів оформлення окремих елементів зон парку та конкретні пропозиції щодо підбору та оновлення видового складу зелених насаджень.

За інформацією факультету природничих наук