«Аура міста» очима НН ІПП

6 вересня викладачі та студенти навчально-наукового інституту педагогіки і психології відвідали захід «Аура міста».

Захід відбувся на базі Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки, де підняли тему культури міста Старобільська та подальшого розвитку його культурної аури.

До м. Старобільська з усієї України приїхали митці, щоб створювати «Ауру міста». Саме так називається дослідницька арт-резиденція. Її організатори та самі резиденти впевнені: проєкт допоможе сформувати привабливий для туристів образ м. Старобільська.

Проект Дослідницька АРТ-резиденція «Аура міста» реалізується ГО Центр спільного розвитку «Дієва Громада» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Мета резиденції – дослідити ідентичність міста Старобільська, його художнє бачення, яке через синтез нових форм мистецтва з традиційним сприйняттям старого міста дасть можливість переосмислити культурну спадщину та знайти свій образ, стиль, втілення та шляхи реалізації стратегії розвитку.

Завдання резиденції:

– Дослідження та популяризація історико-культурної спадщини міста.

– Створення сценаріїв, моделей творчого осмислення міста.

– Підтримка участі громадян у переосмисленні  міського простору.

– Подолання культурної ізоляції міста та участь у міжрегіональному діалозі.

Учасники заходу обговорювали низку питань у форматі «Світове кафе», що дозволило знайти відповіді на такі питання:

1. Які проблеми заважають розвитку міста?
  2. Як залучити молодь до розвитку культури нашого міста?
  3. Упровадження яких креативних культурних ідей сприятиме економічному зростанню міста?
  4. Від кого залежить розвиток культури у місті?

Викладачі та студенти різних спеціальностей («Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Психологія», «Педагогіка вищої школи») активно включилися в дослідницьку роботу щодо прогнозування майбутнього культурного розвитку Старобільська.

За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології