Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь у роботі Зеленої школи

Викладачі та студенти факультету природничих наук прийняли участь у роботі літньої сесії Міжнародної Зеленої школи у с. Космач Івано-Франківської області.

В рамках програми OPEN GREEN STrEAM група з дев’яти викладачів та студентів факультету природничих наук прийняла участь у літній сесії «[Не]школи для освітян», яка проходила у Міжнародній Зеленій школі у селищі Космач Івано-Франківської області. До складу групи увійшли – Наталія МАЦАЙ, декан факультету природничих наук; Ольга ГУБСЬКА, викладач кафедри екології та СПГ; Дар’я ШАРАЙ та Наталія КОРЖОВА, асистенти кафедри біології та агрономії; Анастасія БАЙРАЧНА, викладач біології Старобільського відділення «РЦПО ЛНУ імені Тараса Шевченка»; Олександра КОНОНЕНКО, студентка 3 курсу спеціальності «Середня освіта. Біологія»; Софія ГОЛОВЧЕНКО-ДУШЕВСЬКА, студентка 3 курсу спеціальності «Екологія»; Анатолій ЦЮРЮКАНОВ, студент 3 курсу спеціальності «Середня освіта. Географія».   

Міжнародна Зелена школа –  соціальний проект, заснований у 2012 році за ініціативою Ірини ЖДАНОВОЇ, генерального директора громадської організації «Фонд «Відкрита політика». Робота Міжнародної Зеленої школи направлена на впровадження STREAM освіти в навчальний процес закладів середньої та вищої освіти, формування зелених цінностей, єднання в щирому спілкуванні і співтворчості.  У цьому році, вперше, до Міжнародної Зеленої школи було запрошено не тільки вчителів та викладачів, а й студентів.

За тиждень тренінгу студенти та викладачі дізналися багато нового та   необхідного щодо концепції STrEAM-освіти та міжнародного досвіду її впровадження, особливостей STEAM&DIGITAL методик, проектної діяльності, стартапству від Ірини ЖДАНОВОЇ; про використання SCRUM-менеджменту в управлінні від Людмили ОЛЕКСЮК;  особливості роботи з обдарованою молоддю від Ольги БЕРЕЗАН; про використання технологій  Makey-Makey від Валентини ПИКАЛОВОЇ, сучасних освітніх технологій через кодування від Наталії ВОВКОВИНСЬКОЇ та Ірини ЄГОРЧЄНКО; активно дискутували  щодо сучасних цінностей з Галиною КАНАФОЦЬКОЮ. Цікава та інтенсивна робота з тренерами вдало компонувалася із роботою в Green STrEAM LABs: «Ням-ням лабораторії» з Наталією САРАНОЮ, арт-майстерні з соломоплетіння, писанкарства та тіньового театру з Наталією ОВЕРЧУК. Неймовірні враження залишило знайомство із традиціями Гуцульщини, з якими познайомила Оксана ЛИНДЮК – запальні гуцульські танці, «розваги з віником», демонстрація весільного одягу та гра місцевих музик.

«Якщо одного разу у вас з’явиться можливість відвідати Міжнародну Зелену школу, обов’язково скористайся нею! Сесія тривалістю у тиждень проходить як мить, на одному подиху – лекції, руханки, обговорення, кава просто неба, робота у групах, «космічне» какао, презентації, дискусії, гуцульські танці, прогулянки до водоспаду, знов спілкування. День у школі закінчувався далеко за північ, але втоми не відчували, бо поряд однодумці й ти у неймовірній синергії. Робота з тренерами надала основу для перезавантаження, для глибокого аналізу дійсності, міркування та планування  майбутнього. Хочу щиро подякувати Ірині ЖДАНОВІЙ, яка саме для студентів нашого факультету розробила та впровадила проект, який надав можливість разом зі студентами попрацювати у надзвичайному просторі – Міжнародній Зеленій школі!» – розповідає Наталія МАЦАЙ.

«Особливо запам’ятається чудова, дружня атмосфера, яка панувала у школі, спілкування з креативними, талановитими особистостями. Надзвичайну атмосферу Зеленої школи доповнювали мальовничі краєвиди Карпат. Велика вдячність всім організаторам і, особливо, Ірині ЖДАНОВІЙ, всім учасникам нашої сесії – за співпрацю та приємне спілкування», – додає Ольга ГУБСЬКА.

«Міжнародна зелена школа – це місце, яке об’єднує людей не тільки з віддалених куточків України, але й учасників зі всього світу! Це нові знайомства і дружні відносини, нові враження, нові знання! Хочеться подякувати Ждановій Ірині Анатоліївні та всьому оргкомітету [не]школи для освітян не тільки за супер можливість покращити методику викладання дисциплін, але і проявити талант в танцях, програмуванні та створюванні робота «з нуля». Сподіваюсь ще не раз відвідати її. Перебування тут – неймовірне задоволення!» – розповідає Анастасія БАЙРАЧНА.

«Природа Карпат, позитивний настрій модераторів, учасників надавали наснаги на кожен день. Програма OPEN GREEN STrEAM була насиченою, але в той же час захоплюючою та цікавою. На кожному із запропонованих модулів взяла для себе багато корисної інформації для подальшої роботи педагогом. Поряд з серйозними питаннями сучасної освіти, мали змогу й практично попрацювати на майстер-класах з писанкарства, соломоплетіння, мakey-мakey. Дякую всім організаторам OPEN GREEN STrEAM за скарбничку знань, яку кожен з нас привіз  додому» – наголошує Наталія КОРЖОВА.

«Краса Карпат, яка навкруги оточує, постійно надавала заняттям особливий настрій. OPEN GREEN STrEAM відкрила для мене сучасний погляд на освіту та надала дуже багато цікавої інформації, яку я планую використовувати у своїй подальшій роботі. А SCRUM-дошку я вже використовую! Робота в команді та навчання сучасним технологіям (Zoom, Kahoot!) це реальна допомога викладачам та можливість кращого засвоєння знань студентами. Дякуємо усім організаторам, викладачам, колегам за такі незабутні враження!» – говорить Дар’я ШАРАЙ.

«МЗШ – це простір реалізації своїх думок та пізнання нових інструментів для освітян, багато нового, чого я навчилася в школі тепер буду використовувати в подальшому житті. В чарівну місцевість, де розташована зелена школа, закохуєшся з першого погляду: живописні Карпати, небо, яке усипане зірками, шум дерев та журкіт гірських річок. Дуже вдячна за таку можливість бути учасником цієї сесії» – додає Олександра КОНОНЕНКО.

«По суті, що може об’єднувати в навчанні школярів, студентів і педагогів? А ні, Зелена школа змогла навчити всіх і кожного! До цього моменту я вважала себе досить упевненим користувачем ПК і мережею Інтернет в цілому, але, як виявилося,  я йшла складним шляхом. За короткий час нас навчили простим у використанні програмам, без особливих знань програмуванням, таким як: canva, landing. Дуже вразила онлайн програма для вчителів -kahoot- швидко, зручно і весело для школярів і студентів. Але це ще не все, окрім навчання новим технологіям, ми отримали знання, які спрямовані на роботу в команді, які розвивали креативність і милосердя до Людини.  Дуже влучним була постійна зміна діяльності, що дозволило більше засвоїти нові знання та уміння – освоїли нові ремесла соломоплетіння, навчилися збирати розумного робота з lego, побачили приклади цікавої живої математики. Ну і що говорити, побачили Карпати, своїми очима. Це – рай на Землі! Закохані в це місце назавжди!» – каже Софія ГОЛОВЧЕНКО-ДУШЕВСЬКА.

«Ніколи не міг подумати, що зможу навчатися новим технологіям і інструментам-освіти 21 століття, але мені дали таку можливість, як навчання в Міжнародній Зеленої Школі. Був дуже великий потік інформації і новизни різних програм. Найбільше сподобалася робота з LEGO і Makey-Makey,  яка  дозволила самостійно встановлювати програми і  надала багато умінь, які, безумовно, будуть для мене корисними в подальшому». – Анатолій ЦЮРЮКАНОВ.

Важко ще щось додати до цих щирих вражень учасників літньої сесії Міжнародної Зеленої школи!  Хіба що – кожен з них сподівається ще хоч раз потрапити до Міжнародної Зеленої школи у  мальовничому селищі Космач!

За інформацією факультету природничих наук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024