Підсумкова атестація в НН ІПП
21.5.2019
20 травня в навчально-науковому інституті педагогіки і психології розпочався тиждень підсумкової атестації за освітнім ступенем бакалавра.
250 випускників демонструють рівень сформованості загальних і фахових компетентностей та готовності до професійної діяльності.
Підсумкова атестація проходить за всіма спеціальностями НН ІПП: Дошкільна освіта (Іноземна мова), Початкова освіта (Іноземна мова), Корекційна освіта (Логопедія, Олігофренопедагогіка), Соціальна робота (Соціальна педагогіка. Практична психологія), Соціальна педагогіка (Практична психологія), Психологія, Практична психологія.
На екзамени зібралися студенти 2015 року вступу – першого повноцінного набору до університету в умовах переміщення. Саме студентам НН ІПП тоді довелося відновлювати ім’я та статус університету в Україні на новому місті. Студенти разом з викладачами активно включилися в усі види діяльності: навчальну (участь та перемоги у Всеукраїнських олімпіадах, отримання стипендій Президента, Верховної Ради, Уряду, педагогічна практика в освітніх і соціальних закладах), наукову (участь і перемоги у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт студентів, видання збірників наукових праць студентів, публікації, участь у студентських науково-практичних конференціях різного рівня та ін.), соціокультурну (організація університетських, районних та обласних соціокультурних заходів, встановлення взаємодії з військовослужбовцями-учасниками бойових дій та ін.). Студенти НН ІПП забезпечили діяльність усіх міжнародних організацій на території Старобільського району та Луганської області, здійснюючи соціальну, педагогічну та психологічну роботу з усіма категоріями населення: ВПО, УБД, дітьми з обмеженими можливостями, дітьми-сиротами та ін. Також було відновлено студентське самоврядування і волонтерський рух в університеті. Тоді про університет як форпост українства на сході України та поборника національної ідеї заговорила вся Україна.
Сьогодні студенти демонструють рівень науково-теоретичної і професійно-практичної підготовки. Усі спеціальності подвійні, а тому є складними за структурою і змістом. Так, студентам спеціальностей Дошкільна освіта та Початкова освіта з другою спеціальністю Мова та література (англійська) доводиться складати комплексний екзамен, до якого входять дисципліни: педагогіка початкової (дошкільної) освіти, сучасна українська мова, іноземна мова та 5 методик (мови, читання, математики, природознавства, фізичної культури) тощо. У результаті випускається трансдисциплінарний, універсальний фахівець, здатний працювати в сучасному мінливому світі.
Потужними є екзаменаційні (кваліфікаційні) комісії, до складу яких входять відомі на всю Україну науковці. Так, головою комісії зі спеціальності «Дошкільна освіта» є Гавриш Наталія Василівна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри дошкільної психології і педагогіки дошкільної освіти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»; головний науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України.
Н. Гавриш – відомий український науковець і фахівець у галузі дошкільної освіти, автор багатьох книжок, підручників, посібників для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, вихователів закладів дошкільної освіти, студентів і викладачів закладів вищої освіти.
А, наприклад, членом екзаменаційної (кваліфікаційної) комісії зі спеціальності «Початкова освіта» є Кизилова Віталіна Володимирівна – доктор філологічних наук, професор, професор кафедри філологічних дисциплін нашого університету; член Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України, розробник Державного стандарту вищої освіти зі спеціальності 013 Початкова освіта. Завдяки партнерським стосункам В. Кизилової з розробниками Державних стандартів з початкової освіти сьогодні кафедра дошкільної та початкової освіти отримала в подарунок понад 30 підручників «Математика» для 1, 2, 3 класів за програмою Нової української школи від авторів С. Скворцової та О. Онопрієнко.
За результатами підсумкової атестації та висновками екзаменаційних (кваліфікаційних) комісій можна констатувати: випускники НН ІПП є повністю готовими до здійснення професійної діяльності в умовах інформаційного суспільства та сучасних викликів.
Шановні випускники! Викладачі і студенти НН ІПП бажають вам успіху в підсумковій атестації та чекають 1 вересня в рідному інституті в новому статусі – магістранта!
За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології