Журналістська конференція

25 квітня на базі Луганської обласної державної адміністрації пройшла Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція “Регіональні ЗМІ України: історія, сучасний стан та перспективи розвитку”.

Конференція пройшла за підтримки керівництва університету та первинної профспілкової організації. Організаторами виступили кафедри журналістики та видавничої справи Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та кафедра української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Усього в конференції взяло участь близько 50 учасників з різних регіонів України, а саме з Києва, Ужгорода, Кременчука, Маріуполя, Старобільська.

Із вступним словом на конференції виступили. директор департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестеційної діяльності Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Денис Денищенко, головний спеціаліст  відділу професійної освіти та науки Департаменту освіти і науки Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Андрій Козорєзов  та керівник Луганської регіональної спілки журналістів України, директор телеканалу “UA:Донбас” Андрій Шаповалов.

Першими на пленарному засіданні виступили: доктор філологічних наук, професор кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Олександр Холод та доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри філології та видавничої справи Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Ксенія Сізова. Тематика їхніх виступів така: “Телевізійні та відеокомунікаційні технології інформаційного фашизму як інмутація суспільства” та “Роль ЗМК у популяризації навчання студентів”.

Наступними були відео звернення Олександра Пронкевича, доктора філологічних наук, професора, директора інституту філології Чорноморського національного університету імені Петра Могили, виступи Наталії Федотової, кандидата філологічних наук, доцента кафедри маркетингу Національного університету харчових технологій “Неймінг у неспецифічному мовленнєвому середовищі PR-діяльності підприємства харчової промисловості”, Олександра Черепченка, кандидата політичних наук, доцента кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету “Інформаційна політика телеканалу VS якість журналістської роботи”; Наталії Манич, кандидата філологічних наук, доцента кафедри маркетингу Національного університету харчових технологій «Життєздатність альтернативних цифрових медіа в Україні: загальний огляд»; Євгена Соломіна, кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри журналістики та видавничої справи ДЗ “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” «Професія репортер»; Романа Русанова, співзасновника «Bluse Sun Prod.», власника інформаційних порталів «Луганський радар», «Вибір медіа» –«Журналістика 21 сторіччя: правда, міфи, котики» та Христини Черненко, редактора, контент менеджера, журналіста агенції позитивних новин «ШоТам?» – «Функціонування медіа позитивних новин в умовах сучасних ЗМІ».

Отримані знання та досвід студенти нашого університету обов’язково використають при підготовці наукових тез, статей, фоторепортажів у друкованих та Інтернет-засобах масової інформації. Все це допоможе в майбутній творчій професії журналіста.

Олена Смитаніна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка