Атестаційний цикл у НН ІКМ
24.1.2019
Інститут культури і мистецтв завершив масштабний потік кваліфікаційних іспитів, атестацій та захистів магістерських робіт.
Під час випускної сесії працювало 4 комісії для спеціальностей «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Хореографія», «Аудіовізуальне мистецтво і виробництво», «Культурологія».
Розпочали атестаційний цикл представники спеціальності «Хореографія». Вони продемонстрували власні постановки, у яких виступали і як балетмейстери, і як безпосередні виконавці. Оцінювали не тільки професійну майстерність магістрантів, але й артистизм, легкість прочитання сюжету, відповідність обраних засобів головному задуму та загальний малюнок постановки.
Магістранти спеціальностей «Культурологія» та «Аудіовізуальне мистецтво і виробництво» складали іспит, який крім теоретичної частини містив методичну розробку лекції з фахової дисципліни. Представлені магістерські роботи порадували актуальними, цікавими та нестандартними темами – також багато магістрантів займалися дослідженнями, тісно пов’язаними із власною професійною діяльністю.
Для спеціальності «Образотворче мистецтво», окрім магістерської, передбачений захист творчої роботи. Були представлені зразки, виконані у різних техніках: від олійного живопису до модульної кераміки. Окремо хотілося б відзначити магістранта Апришко Івана: він представив комікс, який придумав та намалював самостійно.
Для спеціальності «Музичне мистецтво» цикл іспитів розтягнувся на цілий тиждень – адже для кожного з її напрямків необхідно було провести свої іспити. На своєрідні концерти перетворилися екзамени багатьох спеціалізацій. Так, на екзамені з естрадного співу, який відбувався на сцені, під софітами, склалося враження, ніби яскраве майбутнє магістрантів вже почалося, а на екзамені з академічного співу – слухачі мов би опинилася в оперному театрі, де виступають завершені майстри стилю belcanto. Хотілося б відзначити цілу низку випускників спеціальності «Музичне мистецтво», які отримали найвищу оцінку з іспитів за професійною майстерністю – Анжеліка Рубан і Сергій Гладарьов (академічний спів), Олена Шмельова (естрадний спів), Владислав Бєлоглазов (акордеон), Анна Сметаніна (флейта), Олексій Клочко (електрогітара), Віолетта Бондарчук (фортепіано) та ін.
Щодо магістерських робіт, варто відзначити високий рівень поданих матеріалів та цікаве різноманіття тем, які обрали молоді дослідники.
Інститут культури і мистецтв щасливий показати світу нових талановитих та яскравих педагогів, артистів та художників.
За інформацією НН ІКМ