Стаціонарні тижні на факультеті природничих наук
1.6.2015
23 травня на базі Кремінського професійного ліцею успішно завершились останні у цьому навчальному році стаціонарні тижні.
На травневу сесію до м. Кремінна з’їхалися студенти спеціальностей «Біологія», «Географія», «Лісове і садово-паркове господарство» та «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» й викладачі факультету. Навчання проводилося в дві зміни: у першу – аудиторні заняття, у другу – практики.
Під час лабораторних та практичних занять майбутні біологи провели досліди з фізіології рослин, а на польових практиках з ґрунтознавства, ботаніки та зоології із зацікавленістю вивчали ґрунти, досліджували флору і фауну Кремінських лісів. Крім того, 19 травня кафедрою біології було проведено закриття «Днів науки – 2015». На підсумковому засіданні були заслухані найкращі доповіді молодих науковців за трьома напрямками «Ботаніка. Фізіологія рослин», «Зоологія» та «Методика викладання біології», а також відбулося урочисте нагородження переможців.
Студенти спеціальностей «Лісове і садово-паркове господарство» та «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» пройшли польові та виробничі практики з екології і лісового господарства.
Для студентів-географів, крім аудиторних занять були проведені польові практики з топографії, гідрології, метеорології, геології, для яких околиці м. Кремінна мали необхідні природні передумови. На практиці з топографії студенти першого курсу ознайомились з методикою проведення окомірної, теодолітної та бусольної зйомки, а також технічного нівелювання, отримали практичні навички роботи зі спеціальним обладнанням, навчилися в польових умовах вимірювати горизонтальні та вертикальні кути, відстані, перевищення, магнітні азимути, заповнювати журнали зйомки, робити креслення абрисів. Важливим сегментом роботи на практиці стали камеральні роботи – обчислення відомостей, оформлення плану місцевості, побудова поздовжнього профілю тощо.
Уперше за останні роки на практиці з гідрології студенти-географи могли вивчати на місцевості одночасно три гідрологічних об’єкти – річку, озеро та верхове болото. Під час польової практики було з’ясовано фізико-географічні особливості розташування даних гідрологічних об`єктів, їх морфологію, розвиток руслової частини річки, причини утворення озера-стариці.
На практиці з геології студентами було зібрано та описано колекцію мінералів та гірських порід, вивчено найбільш характерні для місцевості геологічні процеси, діяльність тимчасових та постійних руслових потоків.
Незважаючи на достатньо велике навчальне завантаження, під час сесії був проведений традиційний для факультету природничих наук «День здоров’я» – з урочистим шикуванням та виносом факультетського стягу, з вогнищем та кашею, піснями під гітару, матчем «Студенти проти викладачів» тощо.
На думку студентів і викладачів факультету сесія була насиченою, продуктивною й цікавою.
Факультет природничих наук, викладачі кафедр бажають студентам успішного завершення навчального року.
До нових зустрічей!
О.О. Виноградов
декан ФПН