Підсумки роботи інтернет-конференції
29.11.2018
В університеті підвели підсумки роботи І Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Підприємництво, торгівля: теоретичні підходи та практичні аспекти розвитку».
Викладачі кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів 28 листопада підвели підсумки роботи І Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Підприємництво, торгівля: теоретичні підходи та практичні аспекти розвитку».
Співорганізаторами заходу були:
- Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», Україна, м. Старобільськ;
- Середземноморський університет, Республіка Туреччина, м. Анталія;
- Краківська Академія імені Анджея Фрича Моджевського, Республіка Польща, м. Краків;
- Батумський державний університет імені Шота Руставелі, Республіка Грузія, м. Батумі;
- Білоруський торгово-економічний університету споживчої кооперації, Республіка Білорусь, м. Гомель
Урочисте закриття конференції розпочав директор Навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму к.б.н., доцент Дрель Віктор Федорович.
Керівники тематичних напрямів конференції звітували про учасників, які направили доповіді на конференцію та визначили тематичний розподіл наукових здобутків авторів.
Звітувала Морозова Марія Миколаївна – старший викладач кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» про результати проведення Міжнародної науково-практичної конференції за тематичним напрямом 1 «Сучасні тенденції розвитку інноваційного підприємництва». За підсумками роботи тематичного напрямку з’ясовано кількість та регіональне представлення учасників, наукове спрямування наукових здобутків. Участь у конференції приймали доктори та кандидати наук, доценти та професори, бакалаври та магістри з провідних університетів Республіки Білорусь та України. Представлені доповіді характеризуються актуальністю та перспективою розвитку подальших досліджень з питань інноваційного розвитку підприємства: аналіз можливих перспектив розвитку целюлозно-паперової галузі України, аналіз ринків цегли; одягу; взуття; варених ковбас; сиру; зефіру; крекеру та визначено перспективи, тенденції розвитку; особливості розвитку рітейлу в Україні; інформаційне забезпечення в системі управління підприємств роздрібної торгівлі.
Звітувала Орешина Ольга Олександрівна – асистент кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка».
В роботі конференції, за тематичним напрямом 2 «Управління безпечністю та якістю товарів і послуг» прийняли участь ЗВО Украйни, Республік Білорусі, Казахстану, Польщі, а також Державного підприємства «Луганський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». Велика кількість доповідей свідчить про те, що як в нашій країні, так і за кордоном питання якості та безпечності товарів є досить актуальним.
В доповідях надані результаті аналітичних, фізико-хімічних, органолептичних досліджень якості різноманітних товарів. А також вплив на формування якості і безпечності товарів процесів виробництва, пакування, умов транспортування, та інших факторів. Проведені дослідження дають змогу зробить висновки щодо якості товарів на вітчизняному ринку.
Крім того було надано увагу таким темам як: проблеми і досвід впровадження вимог міжнародних стандартів ISO на підприємствах-виробниках товарів та послуг; питання системного управління якістю згідно з вимогами ISO; актуальність логістики в управлінні компанії, та безпечності і якості товарів.
Звітувала Омельченко Наталія Володимирівна – начальник науково-дослідного центру «Незалежна експертиза», к.т.н., професор про результати тематичного напряму 3 «Захист прав споживачів».
На цей тематичний напрям надійшли тези з чотирьох країн: України, Республіки Білорусі. Проблемами захисту прав споживачів опікуються викладачі та студенти кафедри підприємництва і торгівлі Одеського національного політехнічного університету Україна; кафедри комерції и логістики Учреждение образования «Белорусский торгово-экономический університет потребительской кооперации», Республика Беларусь, г. Гомель; кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів, Держаний заклад «Луганський національний університет, Україна, м. Старобільськ.
У науковому доробку фахівців та здобувачів вищої освіти висвітлені проблеми споживачів, що придбавають товари в інтернет-магазинах. Пізнавальною є публікація стосовно Системи захисту прав споживачів в Республіці Білорусь. Особливої уваги заслуговує публікація головного експерта Науково-дослідного центру «Незалежна експертиза», м. Полтава стосовно порад щодо ідентифікації ювелірних виробів під час їх придбання.
Звітував Либань Михайло Петрович – асистент кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» про результати тематичного напряму 4 «Митне регулювання в Україні».
Тематичний напрям 4 «Митне регулювання в Україні» конференції, Підприємництво, торгівля: теоретичні підходи та практичні аспекти розвитку, був представлений публікаціями трьох закладів вищої освіти України кафедри товарознавства та технології непродовольчих товарів Львівського торгово-економічного університету та Вищого навчального закладу Укооспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» і кафедри товарознавства, торгівельного підприємництва та експертизи товарів ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». В представлених тезах були підняті питання пов’язані із: особливостями митного регулювання в Україні в сучасних умовах; проблемами порядку кодування та класифікації товарів з метою їх митного оформлення згідно УКТ ЗЕД; особливостями тарифного та нетарифного регулювання імпорту кави; металобрухт як предмет переміщення через митний кордон України.
Публікації висвітлюють проблемні питання прозорості та ефективності діяльності митних органів, необхідності внесення змін у національне митне законодавство, застосування інструментів митного регулювання, які не суперечать принципам СОТ та ЄС і захищають економічні інтереси України.
Звітувала Сєногонова Людмила Іванівна – к.т.н, доцент, завідувач кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» про результати тематичного напряму 5 «Теоретичні та методологічні засади експертизи товарів». В роботі цього напрямку взяли участь спеціалісти-практики, а саме головний судовий експерт Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України; Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ України.
Були представлені тези навчальних закладів вищої освіти зарубіжних країн, а саме науковцями з Республіки Білорусі та Республіки Грузія, та спеціалістами-практиками відділу міжнародних відносин Інституту стандартизації державного юридичного суб’єкта Азербайджанської Республіки.
В публікаціях розглядалися проблеми експертизи товарів – теоретичні та методологічні засади її проведення, товарознавчих досліджень як основи експертизи товарів; ідентифікації та фальсифікації товарів, експертних досліджень харчових продуктів і непродовольчих товарів як інструмент впливу на їх безпечність і засіб захисту прав споживачів.
Звітувала Браїлко Анна Сергіївна – головний експерт науково-дослідного центру «Незалежна експертиза», к.т.н. про результати тематичного напряму 6 «Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів». В тематичному напрямі представлені тези доповідей від професорів, доцентів, старших викладачів, магістрів, бакалаврів ЗВО України, Республіки Білорусі та Болгарії. В означеному тематичному напрямі тези доповідей спрямовані на вирішення проблем стосовно: значення марковання для ідентифікації продукції, в тому числі під час визначення коду за УКТЗЕД; засобів ідентифікації харчових продуктів; замінників харчових продуктів; ідентифікації товарів та складових виробів; аспектів ідентифікації товарів у судовій товарознавчій експертизі; складових науково-методичного забезпечення судово-експертної діяльності; розробки класифікацій для цілей ідентифікації, експертизи та класифікації згідно з УКТЗЕД для митних цілей; сучасних способів фальсифікації; інформаційної фальсифікації товарів; проблем фальсифікації товарів у сучасному світі.
Звітувала Володавчик Вікторія Сергіївна – асистент кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» про результати тематичного напряму 7 «Формування професійних компетентностей при підготовці фахівців спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». В обговоренні нагальних питань підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» взяли участь доктори та кандидати наук, професори, а також магістри і бакалаври з України та Республіки Туреччина.
На обговорення представлені наукові доробки стосовно: ролі і значимості «товарних» компетентностей у підготовці фахівців для сфери торгівлі; проблем створення організаційно-педагогічних умов формування підприємницької компетентності майбутніх фахівців в Україні; компетенцій і компетентностей у мотивації майбутніх фахівців з підприємництва; комунікативної компетентності майбутніх фахівців спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»; дидактичних засобів формування інформаційно-комунікативної компетентності майбутніх фахівців у галузі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності; риторичної компетентності у фаховій підготовці майбутніх товарознавців; порядку набуття професійних компетентностей майбутніми фахівцями спеціальності 076 «підприємництво, торгівля та біржова діяльність»; формування професійних компетентностей в товарознавців-комерсантів для сфери будівництва.
Лисогор Ася Ігорівна – бакалавр ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» нагороджена грамотою за активну участь в роботі конференції І Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Підприємництво, торгівля: теоретичні підходи та практичні аспекти розвитку» та цінними подарунками.
Організаційний комітет та викладачі кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів висловлюють подяку всім учасникам і запрошують до участі у конференції наступного року.
За інформацією кафедри товарознавства,
торговельного підприємництва та експертизи товарів