Свято у НН ІПП
11.11.2018
У навчально-науковому інституті педагогіки і психології відзначили День української писемності та мови: декламували дітям вірші про рідну мову та писали диктант національної єдності.
9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.
Студенти 1 курсу навчально-наукового інституту педагогіки і психології спеціальності «Дошкільна освіта» разом із заступником директора з соціально-гуманітарної роботи В. Ф. Пушко відвідали Комунальну установу «Старобільське районне територіальне медичне обʼєднання» (інфекційне відділення) та продекламували пацієнтам і медичному персоналу вірші відомих українських письменників про рідну мову (Юрка Шкрумеляка «Молитва за рідну мову», Марійки Підгірянки «Ой, яка чудова, світла і багата», Романа Завадовича «Українська мова», Миколи Сингаївського «Найдзвінкіше слово», Дмитра Павличка «Рідна мова», Олександра Олеся «Рідна мова в рідній школі», Людмили Савчук «Мова» та ін.). Вони наголосили на тому, що українська мова – скарбниця духовної і культурної спадщини нашого народу. Ознайомили слухачів з тим, що у різноманітних формах існування української мови зберігається історична памʼять та досвід нації, її світоглядні і моральні цінності, віддзеркалюються національні традиції і звичаї, що притаманні саме цій спільноті і тому є унікальними складовими національної ідентичності. Також студенти привітали дітлахів книгами українською мовою та наборами кольорових олівців.
Окрім того, у цей святковий день студенти 4 курсу спеціальності «Початкове навчання» брали участь у традиційному написанні радіодиктанту національної єдності. Цю акцію в Україні започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі студенти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» та викладачі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не тільки для того, щоб зʼясувати, чи добре знають українську мову, але й продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології