На пошуки тріасової флори
5.11.2018
Наприкінці вересня студенти-географи ЛНУ вирушили на пошуки тріасової флори в Харківську область.
Важливу роль у підготовці майбутніх фахівців-географів в ЛНУ імені Тараса Шевченка відіграють польові дослідження, досвід яких студенти отримують під час навчальних практик. Ще більшу цінність для формування професійних компетентностей мають наукові експедиції, до участі в яких залучаються студенти. Такі експедиції проводяться в рамках проблематики наукових досліджень кафедри географії факультету природничих наук.
Наприкінці вересня цього року, було організовано невелику п’ятиденну експедицію в Харківську область для проведення пошукових палеонтологічних робіт в районі с. Велика Комишуваха. Експедицію очолив кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент кафедри географії М. І. Удовиченко, у ній взяли участь троє студентів 2-го курсу спеціальності «Середня освіта (Географія)» – Леонов Павло, Федоров Ігор та Цюрюканов Анатолій.
Головною метою польового дослідження-розвідки стало виявлення багатого місцезнаходження відбитків рослин та комах тріасового періоду (близько 200 мільйонів років тому), яке описав у своїй монографії 1976 року відомий український палеоботанік Ф. А. Станіславський. На жаль, інформацію про точне положення згадуваного в монографії розрізу в свій час було втрачено, тож учасники експедиції планували заново цей розріз відкрити. У результаті пошуків їм, спільно з харківськими краєзнавцями, вдалось це зробити. Попереду – детальні роботи з вивчення цього відслонення та видобування фактичного матеріалу, які заплановано провести у наступному році.
Під час експедиції студенти отримали величезне задоволення від самого процесу пошуку, набули цінний досвід проведення польових досліджень. Знайдений палеонтологічний матеріал вже може стати основою для підготовки ними курсових та наукових робіт з геології та палеонтології.
За інформацією кафедри географії
факультету природничих наук