Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Зустріч з офіцерами спецслужб

Студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка зустрілися з офіцерами спецслужб, які забезпечують національну безпеку в східноукраїнському регіоні.

У 2018 році Україна відзначає вже 73-річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Мир, здобутий у ті далекі часи, здається, було встановлено назавжди. Але, на жаль, сьогодні на сході України знову палає полум’я війни, лунають вибухи, гинуть мирні люди.

18 квітня до студентів трьох структурних підрозділів нашого університету завітали офіцери Старобільського МРВ УСБУ в Луганський області. 

На зустрічі були присутні студенти навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму, факультету української філології та соціальних комунікацій та навчально-наукового інституту економіки та бізнесу.

Тема бесіди стосувалась діяльності спецслужб із забезпечення національної безпеки і оборони в східноукраїнському регіоні за умов збройної агресії РФ проти України та відсічі й стримування інформаційного впливу на молодь, яка проживає на тимчасово непідконтрольних Україні територіях.

Зважаючи на потепління у весняно-літній період, все більше молоді влаштовує прогулянки до лісу, відпочиває в парку та відвідує розважальні масові заходи. Окрему увагу студентів співробітники СБУ звернули на небезпеку, яка може підстерігати під час походів на природу та відпочинку в людних місцях. Студенти отримали основні поради, як не стати жертвою тероризму та який порядок дій необхідно провести для безпечного відпочинку. Не дивлячись на максимальні заходи спецслужб з протидії тероризму, слід пам’ятати про власну безпеку та вчасно повідомляти про підозрілі предмети та осіб, які викликають підозру своєю поведінкою та діями.

Жвава розмова викликала низку питань, що стосувались власної безпеки, захисту своїх даних в інтернет-просторі, інформаційного тероризму, дій і звернень у разі виявлення небезпеки тощо.

По завершенню заходу зі словами подяки до офіцерів СБУ звернувся заступник директора НН ІТОТТ Михайло Чумак, який підкреслив важливість роботи спецслужб, спрямованої на підтримку миру в наших містах та повернення української влади та закону на всю територію Луганської та Донецької областей. 

Щороку на початку весни ми згадуємо події Другої світової війни. День пам’яті та примирення ще раз нагадує нам про те, що історична пам’ять є найважливішою складовою самоідентифікації нашого суспільства. А історичне минуле як тип пам’яті має особливе значення для становлення та інтеграції суспільства в сьогоденні. 

В історії нашої країни є знаменні дати, які змушують кожного нехай хоч на мить, але зупинитися. Зупинитися перед пам’яттю. Давноминулі події оживають у нашій пам’яті, щоб вберегти, застерегти і не допустити ніколи знову.

За інформацією
заступників директорів / деканів
з соціально-гуманітарної роботи

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024