Наші вчені-математики в Німеччині
15.2.2018
Учені-математики ЛНУ виконали програму підвищення кваліфікації в Німеччині.
Одним зі шляхів підвищення кваліфікації викладачів відповідно до урядової програми нашої держави є стажування у провідних закордонних наукових та навчальних закладах.
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка розширює горизонти співпраці з провідними університетами різних країн світу. У межах реалізації цієї програми викладачі навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій беруть активну участь у програмах підвищення кваліфікації.
У 2017 році доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри алгебри та системного аналізу Анатолій Жучок пройшов наукове стажування в Інституті математики Потсдамського університету. У співпраці з провідними алгебраїстами Інституту було проведено дослідження в галузі сучасної алгебри та підготовлено спільну наукову публікацію.
Під час стажування А. Жучок прочитав курс лекцій для PhD студентів та викладачів, зробив декілька доповідей на науковому алгебраїчному семінарі, відвідав наукові семінари та колоквіуми, які систематично працюють в Інституті. Його було запрошено на лекції провідних вчених Інституту та засідання із захисту PhD дисертацій.
З 10 по 13 жовтня 2017 року в Інституті математики Берлінського технічного університету відбулася Міжнародна алгебраїчна конференція, присвячена 75-річчю з дня народження німецького математика Ульріха Кнауера. Він має світове наукове визнання як вчений, що отримав важливі результати у теорії напівгруп, його монографії з алгебраїчної теорії графів перекладено іноземними мовами. У роботі конференції в Берлині взяли участь видатні сучасні математики з різних країн світу. Україну представляли вчені Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – професори кафедри алгебри та системного аналізу А.В. Жучок та Ю.В. Жучок. Представники Луганщини презентували наукові доповіді, які зацікавили учасників конференції та були визнані такими, що мають перспективу подальших досліджень. Це, звичайно, є позитивним стимулом для продовження досліджень нашими математиками.
Відвідання Потсдамського університету в рамках наукового стажування та Берлінського технічного університету з метою участі у конференції, безсумнівно, є знаковою подією в житті науковців. На їхню думку, це було наукове відрядження, багате на натхненну працю, сповнене цікавими зустрічами, подіями, новими враженнями та досягненнями. У результаті вченими було визначено можливі напрями подальшої наукової співпраці з німецькими колегами в галузі алгебри.
Проректор з науково-педагогічної роботи
О.М. Клімочкіна