День писемності
9.11.2017
Студенти та викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка відзначили свято української писемності.
9 листопада в Україні традиційно святкують День української писемності та мови. Це свято було встановлене Указом Президента України в 1997 році , його відзначають на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Нестора Літописця і починається українська писемна мова.
2000 року було започатковано нову традицію – написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який звучить в ефірі Українського радіо. Це унікальна подія, мета якої – об’єднання усіх небайдужих навколо українського слова. Викладачі та студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка не могли оминути цієї традиції.
Тож сьогодні студенти, викладачі та співробітники нашого університету зібрались разом у науковій бібліотеці ЛНУ. Перед початком написання диктанту декан факультету української філології та соціальних комунікацій Тетяна Степанівна Пінчук розказала про історію творення свята і згадала слова Дмитра Білоуса: «Через мову щиро і правдиво одкривається наш білий світ».
Написання диктанту стало уособленням єдності не тільки нашої Батьківщини, а й Альма-матер, оскільки до акції долучилися представники навчально-наукових інститутів та факультетів, співробітники, студенти, які проявили духовну єдність з українським народом та національними традиціями і продемонстрували знання з правопису рідної мови.
По завершенню написання диктанту студенти поділились своїми враженнями. За їх словами диктант був складним, але його написання – це чудова нагода поновити свої знання. І зараз вони очікують на результати, які зовсім скоро з’являться на сайті нашого університету.
Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, це наша душа та національна гордість. Свято писемності є уособленням краси та мелодійності рідного слова, приводом глибше поринути в історію нашої країни та згадати імена тих, хто долучився до боротьби за свободу і незалежність Батьківщини.
Олена Смитаніна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка