Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Смайлику 35 років!

У цьому році традиційному і такому вже звичному смайлику з дужок і крапок виповнюється 35 років! 

Факультет природничих наук долучився до святкування Дня народження смайлика. Студенти з радісними посмішками завітали до директоратів та деканатів, структурних підрозділів університету і навіть – до проректорів університету. Кожному бажаючому було надано жовті паперові кружечки, на яких вони власноруч малювали смайлики свого настрою.  

Багато хто з нас вже не уявляє спілкування на просторах Інтернету без цих звичних усміхнених дужок. Але чи відома вам історія виникнення смайлика? 

9 вересня 1982 професор професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман відправив на університетську електронну дошку оголошень повідомлення, в якому запропонував інтернет-користувачам під час спілкування в мережі використовувати послідовність символів – “:-)” – як маркер для жартівливих повідомлень. Свій вибір учений пояснив тим, що цей значок схожий на усміхнене обличчя.

Smile, в перекладі з англійської означає – посмішка. І якщо зараз вигадано безліч смайликів для позначення всіх видів емоцій – радості, смутку, здивування, подиву, злості та іншого, то перший смайлик власне і був просто усміхненою мордочкою, що складається з двокрапки, тире і закриваючої дужки :-). Звідси і пішла така назва – смайлик.

Ідея такого позначення емоцій за допомогою символів сподобалася студентам, і смайлик моментально завоював загальну популярність. Незабаром для позначення різних видів емоцій стали вигадувати різні комбінації символів. Нові смайлики з’являються й донині, тому чіткого єдиного сталого набору знаків для позначення тих або інших емоцій просто не існує. Ви можете використовувати ті значки, які, як вам здається, краще передають емоційне забарвлення вашого повідомлення. 

Графічні смайлики у вигляді картинок, а не знаків, набули популярності з виникненням і популяризацією великої кількості інтернет-форумів і блогів. Але смайлики із символів також не втрачають своєї популярності і дуже широко використовуються по всьому світу. 

Смайлик, безсумнівно, – чудовий винахід, який допомагає краще передати емоційне забарвлення текстового повідомлення. Іноді саме ці кілька закорючок змушують нас посміхатися, сумувати, сміятися. Звичайно, живе спілкування завжди краще, але буває так, що людина далеко від нас, і тоді на допомогу приходить Інтернет, смс-повідомлення, і смайлики серед набору літер нагадують нам про реальні усмішках рідних і близьких нам людей! 

Студентсько-викладацький колектив факультету природничих наук вітає зі святом та бажає усім гарного та усмішного настрою!

За інформацією факультету природничих наук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024