Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Школа творчого зростання

На Старобільському відділенні ВП «РЦПО ЛНУ імені Тараса Шевченка» відбулось травневе заняття Школи творчого зростання.

Заняття пройшло у формі науково-методичного кіоску на тему«Формування професійної компетентності кваліфікованих робітників» за участю педагогів Навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму, Коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка. Підвищення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників зумовлено потребами сучасного ринку праці, потребу в таких фахівцях та членах суспільства, які здатні чітко та оперативно адаптуватися до нових вимог, адекватно реагувати на нові виклики, навчатися протягом усього життя, розвиватися та творити.

Відкрив захід  завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент – Бурдун В.В., який визначив актуальність і пріоритетність проблеми формування компетентностей  випускників ПТНЗ. Віктор Васильович  у своєму виступі звернув увагу на поняття «компетентність», яке  залежить від особистісних якостей людини, її темпераменту, характеру, інтелекту, здібностей та нахилів, її цінностей переконань, потреб, мотивів діяльності тощо. Зазначив, що відповідальність, сумлінність, творчій підхід, зацікавленість в результатах своєї роботи, позитивна мотивація, ініціатива потрібні для виконання будь-якої діяльності і так цінуються сучасними роботодавцями.

Цілеспрямоване розв’язання комплексу завдань, які сприяють формуванню ключових життєвих компетентностей учнів  упроваджується за допомогою інтеграції, тому було розглянуто педагогічні можливості інтегрованих та бінарних уроків, які об’єднують діяльність викладачів різноманітних дисциплін, майстрів виробничого навчання та учнів.

Керівник Школи – методист Старобільського відділення   та голови методичних комісій змоделювали та представили професійно-мобільного робітника, конкурентноспроможного на ринку праці. Майстри виробничого навчання – Бутков В.І., Бутко С.В., Попілнуха В.О., Колеснікова О.Є., Гончаров С.М. презентували структуру діяльності майбутнього кваліфікованого робітника, вимоги до його особистості, за професіями, що здійснює підготовку навчальний заклад. Під час заходу також були висвітлено важливі умови забезпечення ефективного розвитку професійної компетентності педагогічного працівника як показника професійного зростання в сучасному освітньому просторі.

Усі учасники  мали змогу обмінятися своїми враженнями та отримали буклети з методичними рекомендаціями щодо формування професійних компетентностей майбутнього робітника через вивчення та врахування життєвого досвіду учня, його інтересів, особливостей розвитку, привчання учнів думати і діяти самостійно та переконання в тому, що насправді знає не той, хто вміє переказати, а той, хто вміє знання застосувати на практиці.

За інформацією мтодичної служби
ВП «РЦПО ЛНУ імені Тараса Шевченка»

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024