«Образне слово Луганщини»

26 травня у м. Старобільську відбулася ХVІ Всеукраїнська науково-практична конференція імені Віктора Ужченка «Образне слово Луганщини».

Науково-практична конференція передбачає розв’язання актуальних мовознавчих, літературознавчих та методичних питань, пов’язаних із мовно-культурним простором історичної й сучасної Луганщини в загальноукраїнському контексті розвитку художнього слова, народно-поетичного мистецтва, наукового мовлення й публіцистики. Означені проблеми цікавлять багатьох науковців і дослідників, про що свідчить широка географія учасників конференції.

У конференції взяли участь відомі науковці й дослідники-початківці, що представляли, окрім Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, такі вищі навчальні заклади, як Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Київський університет імені Бориса Грінченка, ДВНЗ ,,Криворізький національний університет”, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Бердянський державний педагогічний університет, Київський національний лінгвістичний університет, Харківський національний університет будівництва та архітектури, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, ВП „Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка” (м. Лисичанськ).

Проблематика конференції привернула увагу молодих науковців – аспірантів, магістрантів, дослідників-початківців і навіть учнів загальноосвітніх шкіл, які випробовують себе на науковій ниві.

Поділитися своїми науковими спостереженнями мали змогу вчителі та учні Кремінської школи-гімназії, Перевальської гімназії № 1, Теплівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Станично-Луганського району Луганської області, КЗ „Радолівська ЗОШ І – ІІІ ступенів” Приморського району Запорізької області.

Серед порушених питань – розвідки в галузі лексикології, діалектології, фразеології, лінгвістики й стилістики тексту, сучасного літературознавства, аналізу тексту, методики викладання філологічних дисциплін у навчальних закладах різного типу.

Оргкомітет привітав учасників конференції та побажав плідної співпраці, взаємовигідного партнерства й генерації нових наукових ідей, гіпотез та вдалого їх підтвердження.

Незважаючи на важкі часи в нашій країні, конференція „Образне слово Луганщини” й видання однойменного збірника наукових матеріалів продовжують свої традиції.

Оргкомітет конференції