«Вишиванка своїми руками»
18.5.2017
18 травня в університеті оголосили результати зальноуніверситетського конкурсу «Вишиванка своїми руками».
Цей конкурс є традиційним для нашого університету. До початку військових дій на сході України його проводили в Луганську, а після вимушеної евакуації ‒ на Старобільщині.
Конкурс мав на меті визначити найкращу авторську вишиванку. Учасниками могли стати як студенти, так і викладачі ЛНУ, які подали на розгляд журі власноруч створену вишиванку або надіслати фото учасника у власноруч виготовленій вишиванці.
На конкурс було подано п’ять робіт. Кожна з вишиванок оригінальна та гідна перемоги. Тому журі конкурсу не залишило поза увагою жодної з учасниць.
І місце посіла Могильна Юлія – магістрантка спеціальності „Інженерія програмного забезпечення” навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій.
„Вишиванку зроблено у формі плаття з широким поясом. Увесь малюнок вишитий бісером. Вишивкою оздоблена передня частина сукні, рукави, пояс та поділ. У якості малюнка використано маки. Цей орнамент вишиванки використовується для урочистих подій. Для виготовлення використовувався спеціальний малюнок на білій тканині, на який нашивають бісер багатьох кольорів. Три тижні безперервної роботи – і сукня готова!” – поділилася своїм секретом авторка.
ІІ місце посіли 2 роботи. Одна з них – колективна робота „Сестрин оберіг” рідних сестер Негодяєвої Світлани Анатоліївни, доцента кафедри української літератури факультету української філології та соціальних комунікацій, і Чепурко Тетяни Анатоліївни, заступника директора з виховної роботи Мілуватської ЗОШ І – ІІІ ступенів Сватівського району.
„Пишатися досягненнями своєї родини – кредо нашого родоводу від давнини. Від батьків я з сестрою успадкувала найкращі захоплення – виготовлення оберегів, подарунків своїми руками. Вишивка, бісероплетіння в квіткових композиціях, іконах, рушниках та вишиванках – наше захоплення. Наш спільний виріб стане моїм найкращим оберегом”, – розповіла учасниця конкурсу.
Інша робота належить Мазнєвій Анастасії – студентці спеціальності „Дизайн” Коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
„Свою вишиванку я почала вишивати у свій день народження, 01 червня 2015 року, а закінчила – 09 вересня 2016 року. Вишивання – це клопітка праця, що потребує багато зусиль. Мою вишиванку прикрашають квіткові орнаменти, на які знадобилося 40 комплектів бісеру. А задум виник цілеспрямовано, бо так я виявляю свою любов до своєї країни”, – розповіла Анастасія.
ІІІ місце теж поділили 2 учасниці: Даценко Ганна, студентка 2 курсу спеціальності „Біологія” факультету природничих наук, та Духова Олена, студентка 4 курсу спеціальності „Початкова освіта” навчально-наукового інституту педагогіки та психології.
„На жаль, сьогодні мало кому цікаво дізнаватись про своє минуле та культуру своїх предків. Як мало йтих, хто займається створенням вишиванок. У моїй родині цим займалася бабуся, вона з дитинства прищеплювала мені любов до прекрасного, до своїх традицій, до свого роду. Вона й мене навчала. Стіжок за стіжком я, маленька, вчилася цій грамоті. І ось результат кропіткої праці – квіточки виходили одна за одною такі гарні, як на полях нашої країни. „Ці квіточки, – говорила моя бабуня, обережно та лагідно проводячи пальцем по вишиванці, – мають чарівні властивості: одна на удачу, інша – щоб добробут був у родині. Мене навчила моя мати, бо тут вся наша історія, усі наші надії й сподівання, усе життя українців”. І ось настав той час, коли я взяла п’яльця в свої руки і, згадуючи настанови бабусі, вишила свою вишиванку. Вишиванка для мене – не просто тканина з візерунками, а священний скарб моїх пращурів. Не цурайтеся свого коріння, з гордістю носіть вишиванку й пишайтеся, що ви українці”, – поділилася своїми думками Ганна.
„Шануючи багатовікові традиції нашого народу, моя родина активно передає досвід ручної праці від покоління до покоління. Особливо відданою українській вишивці є моя бабуся, яка протягом усього життя невтомно працює та створює неперевершені шедеври. Я намагаюся навчитися її ремеслу. І бабуся передає онучці свій досвід. Сьогодні я можу пишатися своєю першою вишиванкою”, – розповіла Олена.
Переможницям конкурсу нагороджено подарунками від первинної профспілкової організації університету, а також їм було вручено грамоти за популяризацію традиційного народного мистецтва – української вишивки, яка органічно вплітається в стиль сучасного одягу.
За інформацією оргкомітету конкурсу