Юні краєзнавці
3.5.2017
У Старобільському гуманітарно-педагогічному коледжі відбулися студентські наукові читання секції «Історія України. Історичне краєзнавство».
Важливою складовою майбутнього розвитку університету й регіону є науково-дослідницька робота студентської молоді та дослідження проблем краєзнавства. З січня 2017 року студенти Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу працюють над науковими дослідженнями, взяли участь та отримали почесні призові місця в обласному конкурсі-огляді електронних проектів краєзнавчого напряму «Єдина і сильна», що проводиться у місті Лисичанськ.
Сьогодні під час наукових читань студенти за підтримки керівника секції кандидата історичних наук О.І. Бублік, презентували власні доробки. На заході були присутні заступник директора навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук з соціально-гуманітарної роботи А.В. Бадер та директор Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу О.С. Ковпак.
На початку заходу присутніх привітав кандидат історичних наук А.В. Бадер. Науковець зазначив, що Слобожанщина та Старобільськ мають цікаву історію, яку потрібно вивчати та досліджувати.
Наукове свято продовжили студенти, які перед широким загалом демонстрували результати власної діяльності. Молодь дослідила історичне минуле багатьох районів нашої області, вивчила архівні матеріали, спілкувалася з авторитетними краєзнавцями та підготовила ґрунтовні доповіді на обрані теми. Особливо цікавим став виступ Валерії Калюжної, під час якого вона розповіла про історію заселення Слобожанщини, побут перших її жителів, а також охарактеризувала експонати музею під відкритим небом, який розташований на території нашого університету.
Аліна Колєснік у доповіді на тему «Історія заснування мого рідного селища Марківка» проаналізувала розвиток свого рідного краю з часів заснування й до сьогодення. Студентка зауважила, що першу школу у Марківці було відкрито 1816 року, а приводом найбільшої гордості місцевих мешканців є Герой Радянського Союзу А.І. Єрьоменко, який свої дитячі роки провів у слободі Марківка. Краєзнавчі розвідки продовжила Лілія Астаніна, яка презентувала наукову роботу на тему «Історичними стежками мого рідного села Зеликівка». Спираючись на результати археологічних досліджень, дівчина довела, що на території її малої батьківщини знаходилось поховання загиблих воїнів князя Ігоря Святославовича.
Переконливими та аргументованими стали виступи Альони Остапенко, яка презентувала дві наукові роботи: «Заснування і розвиток поселень-слобід на території Слобожанщини на прикладі дослідження слободи Білолуцьк» та «Життєвий подвиг Дерев’янка Василя Семеновича». У своїх доповідях студентка розповіла про історію розвитку Слобожанщини у період козаччини, а також проаналізувала життєвий та військовий шлях Почесного громадянина міста Старобільськ В.С. Дерев’янка.
Історію сіл Байдівка, Лозно-Олександрівка, Лисогорівка і Містки ґрунтовно розповіли під час своїх доповідей Єлизавета Черняєва, Валентина Піднебенна, Анастасія Пронька та Вікторія Коваленко. А студент І курсу Ярослав Кувічко розповів про життєвий і творчий шлях відомого поета Івана Савича.
Підсумовуючи роботу наукових читань, директор Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу О.С. Ковпак зазначила, що робота студентів є результативною, а дослідження, представлені на заході, є актуальними та потребують подальшого вивчення. Учасників наукових читань директор та кандидат історичних наук О.І. Бублик нагородили почесними грамотами та побажали подальших досягнень у науково-дослідницькій діяльності.
Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка