Гоголівськими місцями…
3.5.2017
27 квітня викладачі та студенти факультету іноземних мов вирушили на екскурсію до відомих гоголівських місць.
Шлях пролягав через село Гоголеве до Диканьки. Також, у населеному пункті Великі Будища, вони відвідали музей українського весілля.
В с. Гоголеве знаходиться музей-заповідник М.В. Гоголя на території садиби Гоголів-Яновських. Тут Гоголь провів свої дитячі роки. Меморіальна і літературна експозиція займає десять залів. Відновлено інтер’єри кімнат, у флігелі, де, приїжджаючи додому в останні роки (1848-1851) жив Гоголь, відтворено його робочий кабінет з особистими речами.
У рідних краях Гоголь зібрав великий фольклорний матеріал. Розповідь про цей бік діяльності письменника супроводжує велика етнографічна експозиція. До 200-річчя від дня народження М.В. Гоголя музей-садибу оновили. На території музею можна неквапливо прогулятися, подивитися ставок, затишні альтанки, грот.
При згадці слова «Диканька» у багатьох виникає образ багатої і квітучої України, чогось дуже таємничого, загадкового, містичного… Славу цьому місцю приніс безсмертний твір М.В. Гоголя “Вечори на хуторі біля Диканьки”.
У Диканьці Гоголь знайшов прототипів багатьох своїх творів. Тут є дві церкви пов’язані з ім’ям М.В. Гоголя: Миколаївська та Троїцька. Миколаївська ‒ була побудована за проектом архітектора Миколи Львова в 1794р. Вона вважалася родовою. В ній молилися князі і їх багаті гості. Тут же знаходяться і знамениті Кочубеївські дуби, у яких, за легендою, зустрічалися Мотря Кочубей і Іван Мазепа. Кочубеївські дуби в Диканьці – пам’ятник природи та історії. Три зростаючі в ряд дуба – це залишки великої дубової алеї, яка прикрашала в’їзд до садиби Кочубеїв на стародавньому Полтавському шляху, прокладеному через Миколаївський ліс.
Музей українського весілля відкритий в 2008 році в Будинку культури села Великі Будища неподалік від Диканьки. В експозиції представлено весільне оздоблення різних часів, предмети побуту, вишиті сорочки та рушники. Найцікавішим є те, що студентам запропонували взяти участь у відтворенні самого обряду традиційного українського весілля. У такому дійстві взяли участь навіть студенти-іноземці нашого факультету.
Гарна погода, мальовнича квітуча природа ‒ усе це сприяло, аби екскурсія пройшла в невимушеній, радісній атмосфері. Усі студенти та викладачі, котрі відправилися на екскурсію, висловили подяку організаторові заходу ‒ викладачеві кафедри теорії та практики перекладу, Назаренко Марині Миколаївні.
За інформацією
факультету іноземних мов