Наукові читання
18.4.2017
У навчально-науковому інституті історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук відбулися наукові читання.
Дні науки у ННІІМВСПН очолила кафедра політології та правознавства (завідувач, кандидат політичних наук, доцент В.І. Архипов). Зокрема була проведена традиційна щорічна конференція. В рамках заходу відбулися студентські наукові читання. Тема роботи секції «Політологічні та правові засади функціонування сучасного суспільства: політично-правовий та історико-філософський аспект» (керівник секції кандидат історичних наук, доцент О.І. Бублик).
Із привітальними словами до молодих дослідників звернувся заступник директора навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та правознавства – Антон Васильович Бадер. Він акцентував увагу на необхідності вивчати й займатися дослідженнями політичних проблем, формувати політичну культуру у громадян, «аби бути не об’єктом політики, а її активним суб’єктом».
З привітаннями виступили представники кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин кандидат історичних наук, доцент, докторант Олександр Вікторович Набока та аспірант, молодий викладач, випускник ЛНУ імені Тараса Шевченка – Олексій Анатолійович Алтухов. Вони щиро побажали успіхів молодим дослідникам у нелегкій науковій праці.
У роботі секції прийняли участь студенти різних напрямів підготовки, але їх об’єднували жага до знань та бажання розібратися в складних питаннях теорії і практики політичних процесів, правового регулювання соціально-політичного життя.
Студентські доповіді охопили різноманітні актуальні теми, зокрема:
- політичні конфлікти і кризи та шляхи їх вирішення;
- політичні кризи та конфлікти в світі 1893-1913 рр. очима української діаспори в США (за матеріалами часопису «Свобода»);
- засоби масової інформації як «четверта гілка влади» у політичному процесі;
- наука футурологія як концепція політичного прогнозування;
- наукові погляди М.Вебера в контексті легітимації влади;
- історико-політичний аспект культу особи в світовій практиці і сучасному світі;
- політико-філософський досвід Тань Ситуна в розбудові та реформуванні Китаю;
- актуальні питання щодо визначення діяльності Державної Прикордонної Служби України як суб’єкта правоохоронної діяльності; та інші теми.
Найкращими визнано доповіді – дослідження Діани Башкардіної (спеціальність «Історія»), Каріни Костенко (спеціальність «Міжнародні відносини»), Віталія Скиртача ( спеціальність «Фінанси і кредит»).
Зацікавленість і жваву дискусію викликали виступи Валерії Ладик (спеціальність «Соціальна педагогіка»), Яни Вороніної (спеціальність «Міжнародні відносини»), Ганни Даценко (спеціальність «Біологія»), Асі Лисогор (спеціальність «Фінанси і кредит»), Олени Кувічко (спеціальність «Лабораторна діагностика»).
Варто відмітити високу зацікавленість слухачів і опонентів у дискусії та обговоренні виступів молодих науковців. У завершення конференції студентами та керівником секції О.І. Бублик було визначено наукові орієнтири на майбутній рік та побажання долучатися до науки всім бажаючим.
Перший крок студентства до науки відбувся!
Матеріали виступів подано до друку в університетський збірник праць молодих дослідників.
За інформацією кандидата історичних наук,
доцента О.І. Бублик