Ресурсний центр
6.4.2017
У навчально-науковому інституті педагогіки і психології відновлено ресурсний центр.
У другій половині 90-х років ХХ ст., коли в університеті було розпочато підготовку фахівців у галузі соціальної педагогіки / соціальної роботи, на базі кафедри соціальної педагогіки було створено ресурсний центр, метою якого стало надання соціальним працівникам, соціальним педагогам, представникам громадських організацій, волонтерам, науковцям, викладачам і студентам інформаційної, методичної, консультативної та технічної допомоги у навчальній та професійній діяльності.
Протягом 20 років у ресурсний центр стікалася наукова, навчальна, навчально-методична, методична література з теорії та практики соціальної, соціально-педагогічної, психологічної та правової допомоги різним категоріям населення. Література надходила з усіх регіонів України та зарубіжжя в межах участі кафедри в різних міжнародних проектах. Напередодні війни, у 2014 році, книжковий фонд ресурсного центру нараховував понад 3000 примірників. Це був одним з найкрупніших ресурсних центрів в Україні, на базі якого виконувалися дисертаційні та магістерські дослідження, курсові проекти; організовувалися науково-практичні конференції та семінари тощо.
Одним з активних постачальників літератури була Громадська організація «Ла Страда – Україна», яка здійснює правозахисну, освітньо-виховну, соціально-педагогічну, видавничу діяльність в Україні за фінансової підтримки Європейської Комісії, Ради Європи, Фонду «Відродження», Інституту відкритого суспільства, Організації з безпеки та співробітництва в Європі та Бюро демократичних інститутів та прав людини, UNICEF, UNIFEM та ін.
Дізнавшись про долю ресурсного центру в м. Луганську, дефіцит науково-методичної та інформаційної літератури для якісної підготовки фахівців соціальної сфери, ГО «Ла Страда – Україна» виступила з ініціативою відродити ресурсний центр в університеті вже в м. Старобільську.
5 квітня 2017 року директору НН ІПП Караман О. Л. було передано понад 100 примірників навчально-методичних посібників та методичних рекомендацій на сучасну тематику, такі як:
- Соціально-педагогічна та психологічна допомога сімʼям з дітьми в період військового конфлікту;
- Соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період;
- Розбудова миру: профілактика і вирішення конфлікту з використанням медіації: соціально-педагогічний аспект;
- Агресія. Атексія. Конфлікт: соціально-педагогічна та психологічна відповідь на виклики для дітей та ін.
Будучи активним членом Української Асоціації соціальних педагогів і соціальних працівників, кафедра була й залишається освітнім і науковим центром розвитку соціальної педагогіки і соціальної роботи в Україні. На кафедрі склалася потужна наукова школа під керівництвом доктора педагогічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Харченка С. Я. Наразі здійснюються наукові дослідження з актуальних проблем соціальної педагогіки та соціальної роботи, зокрема вирішення проблем різних категорій населення в зоні проведення АТО.
Тому відродження ресурсного центру – це основа для розвитку наукових досліджень з проблеми гібридної війни на Сході України та закріплення за університетом статусу наукового центру цих досліджень в Україні.
За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології