Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Інтерв’ю з визначними науковцями

Почесні гості VIII міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2017» розповіли про науковий захід.

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка взяв участь у VIII міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017», де був нагороджений золотими медалями та удостоєний звання «Лідер вищої освіти». Науковий захід об’єднав освітян української та міжнародної спільнот, надав можливість обмінятися досвідом педагогічної праці, знайти нові шляхи підвищення якості освіти.

На виставці були присутні почесні гості, серед яких  народний депутат України, голова наглядової Ради ЛНУ імені Тараса Шевченка Віталій Семенович Курило та президент НАПН України, академік НАН України Василь Григорович Кремень.

Президент Національної академії педагогічних наук України В.Г. Кремень розповів про роль виставки для наукового товариства та перспективи розвитку Луганського національного університету імені Тараса Шевченка:

Василю Григоровичу, яка головна мета міжнародної виставки?

Головна мета виставки – це привернення уваги суспільства і держави до значимості цієї події, а також надання можливості кращим навчальним закладам продемонструвати свій досвід та поділитися цим досвідом з іншими.

Наскільки важливою, на Вашу думку, є участь переміщених навчальних закладів у подібних заходах?

Переміщеним навчальним закладам складніше брати участь у виставках. Тому необхідно активно залучати евакуйовані університети до участі у подібних наукових заходах та надавати їм підтримку. Ви всі проявили патріотизм та почуття належності до українського громадянства і ми повинні Вам допомагати.

Які на Вашу думку, перспективи розвитку ЛНУ імені Тараса Шевченка наразі?

Луганський національний університет був потужним університетом і до трагічних подій на сході України, але навчальний заклад організовано евакуювався на нове місце і зараз нарощує сили. Мені відомо, що велику увагу університету приділяє народний депутат України В.С. Курило. А свідченням успішності розвитку навчального закладу є, зокрема, й те, що ректор С.В. Савченко був обраний членом-кореспондентом Національної академії педагогічних наук України. ЛНУ імені Тараса Шевченка зберіг наукові школи, педагогічні школи, тому я переконаний, що у вас гарне майбутнє. Хоча, безумовно, держава повинна приділяти ще більше уваги евакуйованим навчальним закладам, зокрема й Вашому.

Які головні завдання стоять перед нашим університетом в сучасних умовах?

Окрім утвердження в нових умовах, потрібно, безумовно, змінювати освіту в контексті змін, які відбуваються у світі. Значну роль у вашому навчальному закладі відіграє підготовка вчителя, й я переконаний, що потрібно готувати фахівців, які були б здатні працювати на вироблення навичок компетентності дитини під час навчання. Тобто перед Луганським національним університетом постають завдання, які стоять взагалі перед вищою освітою в Україні, так і завдання, які пов’язані зі специфічним станом і переїздом.

Голова наглядової ради ЛНУ імені Тараса Шевченка В.С. Курило розповів про роль міжнародної виставки у розвитку ЛНУ імені Тараса Шевченка:

Віталію Семеновичу, як Ви оцінюєте розвиток нашого університету в евакуації?

Луганський національний університет третій рік перебуває в евакуації. За цей час ми зміцнили базу та стабілізували кадровий склад. На міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017» ми показали, що займаємося наукою та науково-дослідними проектами, і свідченням цього є нагорода Гран-прі «Лідер вищої освіти». Те, що університет черговий раз отримав почесну нагороду є свідченням розвитку навчального закладу.

Наскільки важливою для нашого університету є участь у подібних заходах?

Участь у виставці є важливою в науковому та навчальному плані, а також для іміджу. Ми демонструємо міжнародній та всеукраїнській спільноті, а також на окупованій території, що університет діє повноцінно. Це є важливо для ствердження університету та його подальшого розвитку.

ЛНУ імені Тараса Шевченка 20 років бере участь у виставці. Які зміни відбулися у заході та університету за цей час?               

Навіть якщо прослідкувати нагороди за 20 років участі в виставках, то можна побачити зміни, які відбулися в університеті, так і в самих виставках. У перші роки одержували диплом учасника виставки та нагороди за невеликі проекти, а зараз отримуємо Гран-прі за діяльність університету. На сьогодні розширився спектр проблематики, яка оцінюється на заході, отже виставка розвивається та охоплює більше галузей науки і освіти.

Які головні завдання стоять перед університетом сьогодні?

Розвиватися та бути в руслі світової освіти, тенденцій вищої освіти як в Україні так і вцілому у світі.

Про масштаб та результати VIII міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2017» розповіла заступник директора компанії «Виставковий світ» Леся Харитонова.

Скільки в цьому році учасників виставки?

У цьому році у виставці взяли участь 796 учасників з 25 регіонів та 14 країн світу. Це і вищі навчальні заклади, загальноосвітні школи, професійно-освітні заклади, виробники та представники засобів для освітнього процесу.

Яка програма цьогорічної виставки?

Протягом 3 днів відбудеться 58 конференцій та семінарів, де учасники мають можливість обмінятися досвідом. На інформаційних стендах кожен навчальний заклад презентує свої пропозиції для вступу на навчання та демонструє засоби для організації освітнього процесу. Ми проводимо для навчальних закладів рейтингові виставкові конкурси та конкурси з тематичних номінацій. У цьому році 718 робіт було подано для участі у конкурсі з тематичних номінацій.

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2017» – це велика наукова подія, участь в якій є символом розвитку Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Олег Черниш, прес-центр

ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024