Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь у тренінговій програмі

Викладачі кафедри соціальної педагогіки НН ІПП взяли участь у тренінгу з викладання курсу «Психосоціальна підтримка в умовах надзвичайних ситуацій: підхід резилієнс».

9-11 березня 2017 року у м. Київ відбулася тренінгова програма, яку проводив Центр психосоціального здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМА за підтримки Міжнародного Медичного Корпусу в рамках реалізації проекту «Налагодження психосоціальної підтримки та забезпечення психічного здоров’я в Україні». Участь у ній взяли і викладачі ЛНУ ‒ Юрків Ярослава та Скоромна Олександра.

Основною метою тренінгу була підготовка та навчання викладачів соціальної роботи особливостям викладання курсу з посилення резилієнс у постраждалих внаслідок збройного конфлікту в Україні, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та членів їх родин, а також зміцнення життєстійкості місцевих громад на Сході України.

Завданням заходу було ознайомлення з поняттям резилієнс на індивідуальному (персональному), груповому, громадському та макро-соціальному рівні; базовими принципами психосоціальних інтервенцій у надзвичайних ситуаціях та з заходами психосоціальної підтримки відповідно до різних потреб клієнтів; підходами до посилення резилієнс на рівні людини, родини, громади; сформувати компетентність у питаннях пере направлення клієнтів, координування та взаємодії допоміжних служб та сервісів. Зазначимо, що в сучасному трактуванні резилієнс розуміється як здатність людини або спільноти швидко відновлюватись після впливу травматичної події.

Підсумками тренінгу стане впровадження в освітній процес навчального курсу для студентів спеціальності «Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія» Навчально-наукового інституту педагогіки і психології ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» з посилення резилієнс серед осіб, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України.

 

За інформацією

навчально-наукового інституту

педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024