Засідання ректорату
13.3.2017
У ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулося планове засідання ректорату.
На порядку денному розглядалося два основних питання:
- про стан і перспективи розвитку навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту;
- про стан і перспективи розвитку ВП „Стахановський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”.
З доповіддю ,,Про стан і перспективи розвитку навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту” виступив Ю.М. Полулященко. Заслухавши та обговоривши доповідь директора інституту, ректорат відзначив, що навчально-науковий інститут фізичного виховання і спорту здійснює підготовку фахівців за спеціальностями „Фізичне виховання”, „Спорт”, „Здоров’я людини”, „Фізична реабілітація”, „Середня освіта. Фізична культура”, „Фізична культура і спорт”, „Середня освіта. Здоров’я людини”. Студенти І та ІІ курсів денної форми навчання усіх спеціальностей навчаються в стаціонарному режимі. Для студентів старших курсів денної форми навчання та студентів заочної форми навчання в першому семестрі проходять навчально-екзаменаційні сесії, крім того, вони навчаються дистанційно.
Викладачі та співробітники інституту беруть участь у профорієнтаційні заходах: створено мультимедійні презентації кафедр; налагоджено співпрацю з Донецьким вищим училищем олімпійського резерву імені Сергія Бубки; Лисичанським та Артемівським педагогічними коледжами, медичними училищами (м. Старобільськ, м. Кремінна, м. Лисичанськ, м. Бахмут, м. Костянтинівка), Луганським вищим училищем фізичної культури і спорту (м. Кремінна), загальноосвітніми школами (м. Кремінна), Реабілітаційним центром (м. Кремінна). Викладачі інституту проводять змагання з футболу, волейболу, баскетболу серед учнів старших класів міста та області.
Вісім студентів і випускників інституту були учасниками ХХХІ Олімпійських Ігор у Ріо-де-Жанейро-2016. Студенти-спортсмени, члени збірних команд України з різних видів спорту беруть участь у міжнародних змаганнях.
Викладачі інституту взяли участь у роботі восьми міжнародних і всеукраїнських конференцій; на базі інституту було проведено п’ять конференцій міжнародного, всеукраїнського і регіонального рівня.
У соціально-гуманітарній роботі зі студентами директорат інституту приділяє особливу увагу національно-патріотичному вихованню. З цією метою регулярно проходять зустрічі з працівниками правоохоронних органів, прокуратури, учасниками АТО, військовослужбовцями ЗСУ, працівниками ДСНС.
Разом з тим ректорат відзначив певні невирішені та проблемні питання в роботі інституту.
З доповіддю „Про стан та перспективи розвитку Стахановського педагогічного коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка” виступила Т.І. Васильченко. Заслухавши й обговоривши доповідь директора коледжу, ректорат відзначив, що перемагаючи труднощі в умовах переміщення до м. Лисичанська, ВП „Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка” відновив освітню діяльність і має можливості для здійснення навчально-виховного процесу.
Навчально-виховний процес у коледжі забезпечують 24 штатні викладачі та 1 сумісник, з яких 15 є спеціалістами вищої категорії, 4 викладачі мають науковий ступінь кандидата наук, 2 – вчене звання доцента, 7 викладачів – педагогічне звання „викладач-методист”. Згідно з графіком та положенням щороку проводиться атестація викладачів та проходження курсів підвищення кваліфікації.
В умовах тимчасової евакуації навчально-виховний процес відбувається з використанням технологій дистанційного навчання. Для організації освітнього процесу використовуються навчальні аудиторії та індивідуальні музичні класи Лисичанського педагогічного коледжу.
Стрижневим напрямом у діяльності навчального закладу є проблема національно-патріотичного виховання студентів. Проведений аналіз дає змогу констатувати, що ця робота проводиться й має своє відображення в навчальній, виробничій, дослідницькій та соціально-гуманітарній роботі, запроваджується мережа різноманітних заходів (тематичні лекції, відеопрезентації, круглі столи, зустрічі з воїнами АТО, інформаційно-просвітницькі виставки, інтернет-конкурси тощо), які значною мірою відповідають теперішнім умовам діяльності коледжу та формам навчання студентів. Студенти коледжу беруть участь у спільних проектах з викладачами, акціях, заходах різних напрямків освітньої діяльності.
Разом з тим в освітній діяльності ВП „Стахановський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка” є певні проблеми.
Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка