Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Туристичні досягнення Старобільщини

На виставці «Сучасні заклади освіти – 2017» Старобільський районний Будинок творчості презентував проект екскурсії рідним містом.

Регіональна виставка «Сучасні заклади освіти – 2017», яка триває на базі ЛНУ імені Тараса Шевченка, стала науковим центром Старобільського району. Кожного тижня хол нашого університету наповнюють активні та цілеспрямовані освітяни, які докладають зусиль для реалізації власних інноваційних ідей.

У виставці взяв участь Будинок творчості дітей та юнацтва, який об’єднує активну молодь Старобільщини, формуючи сучасне покоління цілеспрямованих, всебічно розвинених особистостей. Різноманіття гуртків та секцій дозволяє дітлахам реалізувати свій потенціал та проявити мистецький талант, досягаючи значних результатів та визнання.

news_feb_2017_10_1

Вихованці закладу регулярно беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, демонструючи високий рівень підготовки та уславляючи рідне місто. Особливо цікавим є досвід роботи туристичного гуртка, який очолює Андрій Анатолійович Нещерет.

Мандрівками чоловік почав захоплюватися в дитинстві, відвідуючи шкільні гуртки та спілкуючись з туристами. У 2010 році Андрій Анатолійович взяв участь у Міжнародній експедиції на Кавказ, яка була присвячена Марко Вовчок. На схилах Ельбрусу завдяки зусиллям мандрівників встановлено пам’ятник героям Другої світової війни, а підйом на величну та недосяжну вершину став палким спогадом та стимулом до подальшої роботи.

news_feb_2017_10_2

Неабияка любов до мальовничої природи, жага до пригод та захопливих подорожей незабаром стали передумовою створення  дитячого туристичного руху на Старобільщини, історія якого  починається у 2008 році, коли після перемоги в обласному конкурсі «Україна вишивана» було прийнято рішення організувати гурток «Пішохідний туризм».

Захоплення та ентузіазм керівника сприяли об’єднанню активних дітей району, які за вісім років відвідали безліч міст і селищ України, милувалися мальовничою красою Карпат, неосяжним Чорним морем у Криму, озерами Волині та здолали найвищу точку нашої держави – гору Говерлу.

Діяльність туристичного гуртка не обмежується мандрівками та походами. Вихованці Будинку творчості беруть участь у  Всеукраїнському дитячому громадському русі «Школа безпеки», в якому діти отримують теоретичні знання та практичні навички з особливостей проведення рятувальних операцій у різних умовах.   Значні досягнення мають учні у лижному туризмі, ставши у 2015 році призерами чемпіонату України.

news_feb_2017_10_6

Важливим напрямом діяльності є краєзнавча робота. Діти з захопленням вивчають історію рідного міста, досліджуючи видатних постатей, які відвідували наш край.  У минулому році учасники пошукової групи Будинку творчості розробили проект екскурсії по Старобільську та стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Історія міст і сіл України». Зацікавившись романом «12 стільців», який за переказами пов’язаний з нашим містом, діти розпочали кропітку працю ‒ зустрічались з краєзнавцями, відвідували музей та видатні місця, описані у книзі.

За словами керівника гуртка, запорука успішної подорожі полягає в детальному плануванні. Спочатку необхідно обрати район мандрівки та розробити її маршрут. В залежності від підготовки дітей та ступеня складності походу довжина подорожі сягає від 35 до 130 кілометрів. Кожна подорож є цікавою та унікальною, а тому кількість учасників гуртка збільшується і наразі сягає тридцять осіб.

Велику роль у захопленні дітей відіграють батьки, які підтримують юнаків, нерідко вирушаючи разом з ними у похід. Вікових обмежень для туризму не існує, тому кожен охочий може приєднатися до активної молоді та наповнити своє життя цікавими та незабутніми враженнями!

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024