Свято української писемності
9.11.2016
Студенти та викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка відзначили свято української писемності.
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було Указом Президента на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.
Викладачі та студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка плекають красу і мелодійність української мови та є справжніми поціновувачами класиків вітчизняної літератури, сучасних поетів і прозаїків.
Святковий день розпочався написанням Всеукраїнського диктанту національної єдності, який звучав в ефірі Українського радіо. Це унікальна подія, яка була започаткована 2000 року з метою об’єднання усіх небайдужих навколо українського слова.
Студенти, викладачі та співробітники нашого університету долучилися до заходу і перевірили свої знання з рідної мови. Написання диктанту стало уособленням єдності не тільки нашої Батьківщини, а й Альма-матер, оскільки до акції долучилися представники коледжів, навчально-наукових інститутів та факультетів, РЦПО, а також випускники ЛНУ імені Тараса Шевченка, які проявили духовну єдність з українським народом та національними традиціями і продемонстрували знання з правопису рідної мови. Загалом у акції взяли участь близько 250 осіб.
В навчально-науковому інституті педагогіки і психології відбувся майстер-клас з писанкарства, який провів народний майстер, методист Будинку юнацтва і дитячої творчості м. Заліщики Ігор Романович Боднар. Писанка ‒ це старовинне мистецтво наших предків, оберіг, який має обрядове та магічне значення. Вивчення писанкарства є важливою умовою збереження національних традицій українського народу, нашого духовного спадку. Студенти ознайомилися з особливостями писанкарства та змогли практично закріпити здобуті знання.
Науковим продовженням свята стала конференція «Слобожанська бесіда», яку провела кафедра української філології та загального мовознавства. Присутні науковці обговорили актуальні питання мовознавства, проаналізували мовленнєву креативність комунікантів, висвітлили роль інформаційного простору у формуванні культури та організацію навчально-комунікативного простору в умовах білінгвізму.
Участь у конференції взяли освітяни зі всієї України. Наукові статті та тези надіслали студенти й викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Житомирського торговельно-економічного коледжу. На конференцію також завітали представники батальйону спеціального призначення, які розповіли про історію своєї малої батьківщини – Хмельниччини.
За традицією, на захід завітали освітяни із західної України, які перебувають на Луганщині у рамках проекту з обміну вчителями. О.П. Павлишин виступила з доповіддю «Маркіян Шашкевич – символ українського відродження», де акцентувала увагу на ролі просвітителя в українському державотворенні. Педагог подарувала ЛНУ імені Тараса Шевченка книгу про видатного діяча, яка зберігається в науковій бібліотеці нашого університету.
Мова – це душа українського народу, його духовна складова та національна гордість. Свято писемності є уособленням краси та мелодійності рідного слова, приводом глибше поринути в історію нашої країни та згадати імена тих, хто долучився до боротьби за свободу і незалежність Батьківщини.
Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка