Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Інтерв’ю з тренером

Про життя гандбольної команди «ZTR-Буревісник (Луганська область)» після вимушеної евакуації розповів в інтерв’ю її тренер – Олег Леонтьєв.

Динамічна гра, під час якої потрібно приймати швидкі рішення – це гандбол. Датою зародження цієї спортивної гри з м’ячем прийнято вважати 1898 рік, а наш університет почав грати в неї з 1961 року. Саме у цьому році була створена команда з гандболу ЛНУ імені Тараса Шевченка «Буревісник». Через військові дії на території Луганщини, клубу довелося практично починати все з початку. Про те, як «Буревісник» пережив вимушену евакуацію і як на сьогоднішній день він розвивається, нам розповів його тренер Олег Вікторович Лєонтьєв.

  • Олегу Вікторовичу, з початком військових дій на території Луганщини, Ви покинули окупований Луганськ і переїхали до м. Запоріжжя. Як після цього склалася доля команди? Чи вдалося відновити її склад?

Так, дійсно, мені довелося переїхати з Луганська. Той склад команди, який був у нас до війни, на жаль, не вдалося зберегти. Деякі хлопці поїхали в інші країни, хтось закінчив навчання і вийшов зі складу команди, але є і такі, які переїхали до Запоріжжя і продовжили гандбольну кар’єру. На сьогоднішній день,  існуюча команда здебільшого сформована з запорізьких хлопців.

  • «ZTR-Буревісник (Луганська область)», чим обумовлена така назва команди?

У 2015 році відбулися переговори між президентами двох клубів: «Буревісник», який очолює О.І. Бабічев, і «ЗТР» (керівник – С. М.Іванісов). Тоді і було прийнято рішення про участь в Чемпіонаті України серед чоловічих команд (Суперліги) команди «ZTR-Буревісник (Луганська область)».

  • Чи залишилися в команді ті гравці, котрі грали в «Луганському Буревіснику»?

У минулому році таких гравців було 5-ть, а на даний момент зі старого складу залишилося тільки 2 людини. Це ніяк не пов’язано з тими подіями, які відбуваються зараз на Донбасі, просто ці гравці закінчили університет і поїхали. Доречі, один з гравців команди, Ілля Габора, студент Навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту, пішов добровольцем для проходження служби в ЗСУ. Наразі він знаходить в зоні проведення АТО.

  • Де грає команда? Куди їздите? Чи заплановані ігри на Луганщині?

Зараз граємо на території України, на території підконтрольній українській владі. У нас є хороша база в Сєвєродонецьку. Але, на жаль, є ряд причин, через які зіграти там, найближчим часом, нам не вдасться.

  • Чи вистачає команді того фінансування, яке є на сьогоднішній день? Хто допомагає?

Фінансову підтримку нам надають дві структури, це ЗТР і обласне управління молоді та спорту облдержадміністрації, керівником якого є Антон Волохов. Дуже приємно, що вони нам допомагають і не забувають про існування нашої команди.

  • З чого почався новий сезон для команди?

На жаль, новий сезон розпочався із сумної звістки – раптово помер Заслужений тренер України Максимов Геннадій Якович. Він довгі роки працював тренером команди «Буревісник» і багато зробив для розвитку гандболу на Луганщині.

У цьому сезоні ми зіграли вже 6 ігор. На нашому рахунку зараз три перемоги і три поразки. Однак,  сезон довгий і робити якісь висновки ще рано.

  • Олегу Вікторовичу, які цілі і завдання стоять перед гравцями у цьому сезоні? Які плани на майбутнє?

Знаєте, команда у нас молода. У минулому році команда зайняла V місце по Україні, з 8 команд, а це вже непоганий результат. Боротися за І, ІІ місця звичайно важко, але здаватися ми не будемо, гравці налаштовані на перемогу!

У цьому році 3 спортсмени-гандболісти розпочали навчання  в Навчально-науковому інституті фізичного виховання і спорту. А якщо за 2-3 роки ми наберемо в команду нових гравців і створимо великий кістяк, то тоді ми зможемо розмовляти з керівництвом про команду, яка б спонсорувалася і в м Кремінна, але для цього має бути повне фінансування, тому що це зовсім інші витрати.

Ірина Бахмет, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024