Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання ректорату

10 жовтня в ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулось планове засідання ректорату.

На порядку денному розглянуто два основних питання:

  • про стан і перспективи розвитку навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій;
  • про стан і перспективи розвитку Коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

news_okt_2016_10_1

З доповіддю ,,Про стан і перспективи розвитку навчально-наукового інституту  фізики, математики та інформаційних технологій” виступив Г.А. Могильний. Заслухавши та обговоривши доповідь директора інституту фізики, математики та інформаційних технологій, ректорат відзначає, що за період 2014 – 2016 рр. в інституті більше ніж на третину зменшився контингент студентів.

У 2016 році завдяки цілеспрямованій адресній профорієнтаційній роботі з випускниками загальноосвітніх шкіл і ліцеїв в інституті вдалося на 66 % порівняно з минулим роком збільшити набір студентів, зокрема й на контрактній основі.

В інституті відбувається активний пошук можливостей ефективної організації навчального процесу у сучасних умовах. Зокрема кафедра документознавства та інформаційної діяльності організувала проходження виробничих практик на державних підприємствах м. Старобільська та в структурних підрозділах університету.

У 2016 році пройдено акредитацію двох спеціальностей: „Документознавство та інформаційна діяльність” (бакалавр, спеціаліст, магістр), „Системний аналіз” (бакалавр).

Викладачі інституту фізики, математики та інформаційних технологій активно займаються науковою діяльністю: співпрацюють з ХНУРЕ (Харків), Інститутом геотехнічної механіки НАНУ (Київ), Запорізьким національним університетом. У травні 2016 р. укладено угоду з Інститутом математики НАН України (Київ), співробітників якого залучено до ліцензування аспірантури за спеціальністю 111 „Математика”.

Разом з тим у діяльності інституту є значні недоліки: самоусунення від профорієнтаційної роботи завідувачів кафедр, серйозні проблеми в організації освітнього процесу для студентів, які навчаються стаціонарно, відсутність повного інформативного представлення інституту на сайті університету.

З доповіддю „Про стан і перспективи розвитку Коледжу  Луганського національного університету імені Тараса Шевченка” виступила Н.В. Мотунова. Заслухавши й обговоривши доповідь директора коледжу, ректорат відзначає, що незважаючи на те, що після переміщення в 2014 р. до м. Старобільська було втрачено переважну більшість контингенту студентів й викладачів, коледж практично відновив роботу й повноцінно функціонує.

Педагогічну діяльність коледжу забезпечують як штатні викладачі, так і викладачі, які працюють за сумісництвом. З 23 викладачів, які працюють у коледжі, 5 кандидатів наук, 4 доценти, 5 викладачів з вищою кваліфікаційною категорією, один має першу кваліфікаційну категорію. Навчально-методичне забезпечення дисциплін у коледжі відповідає чинним вимогам.

Серед проблемних питань, які існують в діяльності коледжу, актуальними є низьке матеріальне забезпечення гуртожитку, складність пошуку навчальної літератури, завелика частка сумісників у педагогічному складі коледжу, невизначеність на законодавчому рівні організації прийому та навчання на освітньому рівні молодшого бакалавра.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024