Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь ННІ ПАН у всеукраїнській ЕКО-майстерні «Освіта сталого розвитку»

26 березня у рамках всеукраїнського освітянського проєкту «Освіта сталого розвитку» відбулась презентація наробок педагогів Луганської області.

Захід був організований в рамках програми роботи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за підтримки Луганської обласної військової адміністрації, Департаменту освіти і науки. Технічну організацію на себе взяв КЗ «Луганський обласний центр еколо-натуралістичної творчості учнівської молоді».

Модератором зустрічі виступила в.о. директора КЗ «Луганський обласний центр еколо-натуралістичної творчості учнівської молоді», керівниця Луганського осередку «Екологічна варта», член ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» Алла КАТЕРИНЕЦЬ.

На заході було розглянуто досвід роботи закладів освіти Луганської області у напрямку «Освіта сталого розвитку». У заході взяли участь  керівники органів управління освітою, закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічні працівники та науковці областей України. З вітальними мотиваційними словами виступили в.о. директора Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Тетяна ПОСКРЯКОВА, в.о. директора Департаменту комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів Тетяна КУКУШКІНА; директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України Володимир ВЕРБИЦЬКИЙ.

На заході команда ННІ ПАН презентувала досвід роботи екомайстерні «Природничники для ЗСУ». Із доповіддю виступила директор Навчально-наукового інституту природничих і аграрних наук Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, голова Луганського осередку «Всеукраїнська екологічна ліга», кандидат сільськогосподарських наук, доцент Наталія МАЦАЙ. Студенти інституту Ліза СЕРЕДА та Федір ЯВТУШЕНКО, презентували розроблену технологію виготовлення екологічно безпечних обігрівачів та запальників.

Сьогодні, у вищій школі впровадження концепції сталого розвитку відбувається не тільки в зміст професійної підготовки майбутніх фахівців, а й у соціально-гуманітарній роботі що дає можливість формування екологічно обізнаних та свідомих громадян. Підтвердженням успішності цього процесу може бути одна із ініціатив здобувачів-природничників, які незважаючи на складність сьогодення роблять акцент на створенні екологічного середовища в найнебезпечніших умовах передової, дбають про здоров’я та майбутнє наших Захисників. Саме так, виникла ідея створення волонтерської екомайстерні «Природничники для ЗСУ» з виготовлення обігрівачів та запальників.  

Хочеться відзначити що така робота об’єднує молодь, активізує громаду, надає можливість зрозуміти що шлях до сталого європейського майбутнього починається з екологічної обізнаності кожного громадянина. І, звичайно, надає можливість подбати про наших Захисників, наблизити таку бажану Перемогу!

 

За інформацією ННІ ПАН

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2025