Засідання ректорату
10.5.2016
Сьогодні в Луганському національному університеті відбулось чергове засідання ректорату.
На порядку денному стояло питання про стан і перспективи розвитку факультету української філології та соціальних комунікацій. Заслухавши й обговоривши доповідь декана факультету української філології та соціальних комунікацій Т. С. Пінчук по вищевказаному питанню, ректорат відзначає, що у 2014 – 2016 н.р. факультет здійснював освітню діяльність за п’ятьма основними напрямами роботи: кадрова політика, формування контингенту студентів, наукова робота, навчальнометодична робота, соціально гуманітарна робота.
За результатами наукової роботи студентів протягом 2014 – 2016 рр. здобуто 10 призових місць в обласному етапі Міжнародного мовнолітературного конкурсу імені Тараса Шевченка, 6 призових місць в обласному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, 1 студент став переможцем ХІХ Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт „Шевченко і українська мова”, 5 студентів –переможцями Міжнародного творчого конкурсу „Мій рідний край”, 4 призових місця посіли студенти у Всеукраїнському конкурсі студентської творчості „Змагаймось за нове життя!” (Леся Українка), 1 студент став переможцем відкритого конкурсу студентських наукових робіт з поліграфії і видавничої справи „Молодь і поліграфія”, здобуто 1 перемогу в Міжнародному мовнолітературному конкурсі імені Тараса Шевченка, 1 – у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української літератури, 1 – в обласному конкурсі молодих літераторів Луганщини – 2015.
Уже третій рік поспіль студенти факультету стають переможцями в номінації „Найкращий студент університету”. За високі показники в навчанні, вагомі досягнення в науководослідницькій роботі щороку студенти факультету здобувають іменні стипендії Президента України, Кабінету Міністрів України, імені В’ячеслава Чорновола. У другому семестрі 2015 – 2016 н.р. з 9 іменних стипендій по університету 6 стипендій надано студентам факультету.
Троє викладачів факультету успішно завершили курс „Сертифікація викладачів дистанційного навчання „e–Tutor”, що проводився Університетом економіки та права „Крок” у Києві (з 03 жовтня до 26 грудня 2015 р.).
Двоє викладачів пройшли стажування в провідних вишах США та Німеччини (2015 – 2017 н.р.).
В умовах евакуації певної трансформації зазнала соціальногуманітарна робота. Найбільш дієвими формами роботи зі студентами є інформаційно роз’яснювальна робота в соцмережах, проведення інформаційновиховних годин під час сесійних тижнів, відвідування музею міста та ін. Студенти стаціонарної форми навчання беруть активну участь у проведенні традиційних заходів Шевченківського тижня, загальноуніверситетських та міських заходах, концертних програмах, виявляють активну громадянську позицію. Кафедра української філології та загального мовознавства започаткувала „Театр лінгвістичних мініатюр” і вже провела виховні заходи: вечір, присвячений Міжнародному дню рідної мови, та Свято зустрічі весни „Азбука рівнодення”.
Факультет узяв участь у розробці заходів Регіональної програми розвитку української мови, культури та національної свідомості громадян України на території Луганської області на 2016 – 2018 рр.
Представники деканату, професорськовикладацький склад та студенти факультету активно готуються до державної атестації. Відповідно до вимог та термінів підготовлено необхідну документацію, студенти ознайомлені зрозкладом державної атестації, програмами кваліфікаційних екзаменів та вимогами до захисту випускних кваліфікаційних робіт.
Прес-центр ЛНУ