Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

“І подвиг ваш безсмертний в серцях у нас навіки…”

6 травня у ЛНУ відбувся святковий концерт до Дня Перемоги.

Є особливі події в історії країни, про які повинен знати й пам’ятати кожен, тому що вони поєднують різні покоління, надають право гідності за Батьківщину і можливість відчувати свою причетність до її минулого.

Радість Перемоги  – вона одна на всіх, але пам’ять про війну у кожній сім’ї своя. Особиста пам’ять про війну жива – поки живі свідки, наші близькі люди, які прожили цю війну, які передають нам пам’ять про неї.

Серед нас є люди, які знають ту війну не з книг та кінофільмів. Сьогодні ми називаємо їх ветеранами…

А тоді, 71 рік тому, вони були юними, такими, як ми,  сповненими мрій та надій…І нам дуже приємно святкувати День Перемоги разом з ветеранами, учасниками бойових дій, дітьми війни.

Слова подяки ветеранам та вітання зі святом Перемоги висловив ректор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор педагогічних наук, професор  Сергій Вікторович Савченко.

Війна 1941 року увірвалася в юність наших дідів і прадідів, мов чорний смерч. Нема жодної сім’ї,  з якої та війна не відібрала рідних та близьких, жодної домівки, в яку б не ввійшла та страшна війна…

Не оминула вона й Старобільська– почалося все 12 липня 1942р., коли місто було окуповано фашистами. Півроку жителі міста переживали жахи окупації. Але молодь не корилася, вони боролися, розклеювали в місті листівки про події на фронті.

Про війну важко розповідати, деякі речі не передать словами – лише піснею… Неперевершене виконання О. Верховод, С. Сергієнка, М. Третьяка, К. Нестеренко, В.Тетерева пісень про війну не залишили байдужим нікого, хто завітав до університету на концерт –  завдяки їх майстерності, всі змогли уявити події того страшного часу та відчути лише невелику частину болю, який пережили учасники війни.

В 1943 році Старобільськ став першим звільненим українським містом і до визволення Харкова залишався неофіційною столицею України.

5-й Гвардійський авіаполк прикривав місто і залізничну станцію, через яку йшли сотні ешелонів на фронт. Один з аеродромів знаходився в селі Половинкине, де розташовувалася 2-а ескадрилья, відважні льотчики якої стали прототипами головних героїв улюбленого фільму «В бой идут одни старики». «Смуглянка» у виконанні Володимира Радченка нагадала присутнім моменти з цієї чудової кінострічки.

У роки війни загинув кожен шостий громадянин України. Хвилиною мовчання учасники та гості концеру вшанували  пам’ять загиблих у роки війни і тих, хто не дожив до сьогоднішнього свята.

Радість і біль перемоги. На жаль так сталося, що  ці почуття нам близькі сьогодні, як ніколи. Раніше наше покоління чуло вибухи, бачило  зброю та смерть, яку вона несе  тільки в кіно, на екранах телевізорів, а нині все це відбувається з нами насправді. Тому сьогодні ми всі  розуміємо й відчуваємо, що таке мирне життя. Якою ціною здобувається МИР.

Сімдесят перша весна вітає всіх тих, хто пережив війну і всіх нас, їхніх онуків і правнуків, з ПЕРЕМОГОЮ! Вітає й нагадує в про страхіття війни та наказує берегти мирне небо.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024