Участь в комплексних онлайн-лекціях
12.12.2024
Здобувачі кафедри літературознавства, східної філології і перекладу взяли участь в комплексних онлайн-лекціях.
Здобувачі першого курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 035 Філологія освітньої програми «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська. Переклад» Олександра КОРІНСЬКА та Віктор ВОРОНОВ (науковий керівник – доцент, кандидат педагогічних наук Світлана ПЕРОВА) взяли участь в комплексних онлайн-лекціях.
10 грудня 2024 року відбулась лекція на тему: «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні» («Empowering Ukrainian Higher Education: Navigating the AI Revolution in Teaching and Learning»).
Спікеркою заходу була професор Роуз Лаккін (Rose Luckin), доктор філософії з когнітивних та комп’ютерних наук, магістр штучного інтелекту та комп’ютерних наук, почесний професор Університетського коледжу Лондона, Великобританія (Professor Emerita at University College London, UK), засновниця та генеральна директорка Educate Ventures Research Limited, радниця Cambridge University Press and Assessment, співзасновниця Інституту етичного штучного інтелекту в освіті (Institute for Ethical AI in Education), президентка Центру самостійного навчання (The Self-Managed Learning Centre) та член Наукового консультативного комітету Міністерства освіти Великобританії (DfE Scientific Advisory Committee).
Професор Лаккін розкрила трансформаційний потенціал штучного інтелекту в українській вищій освіті, висвітлюючи можливості персоналізованого навчання, автоматизації оцінювання та аналізу даних, а також виклики, пов’язані з етикою, конфіденційністю та готовністю закладів освіти. Особлива увага була приділена розробці стратегій впровадження ШІ, розвитку компетенцій персоналу та створенню ефективних моделей управління, які відповідають потребам української освітньої системи.
12 грудня 2024 року відбулась лекція на тему: «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики» («Generative AI and Education: Opportunities and Issues»).
Спікер – професор Майк Шарплз (Mike Sharples), доктор філософії з штучного інтелекту, магістр обчислювальної техніки, почесний професор Інституту освіти Відкритого університету, Великобританія (Emeritus Professor at Institute of Education, The Open University, UK).
Професор Шарплз розглянув, як генеративний ШІ, зокрема ChatGPT, змінює освіту, виконуючи завдання від написання есе до створення планів занять і ведення діалогів. Лекція охопила виклики, такі як розпізнавання робіт, створених ШІ, розробка політик для його використання в освіті, а також програми «ШІ-грамотності» для викладачів і студентів. Професор також представить можливості ШІ у викладанні й оцінюванні, зокрема моделей як «Двигун можливостей», «Опонент Сократа», «Співрозробник» і «Динамічний оцінювач».
Захід був проведений Національним університетом фізичного виховання і спорту України, і охопив більш ніж 500 науковців.
За інформацією кафедри літературознавства, східної філології і перекладу
навчально-наукового інституту філології і журналістики