Чергова сесія науково-методичного семінару словесників
9.12.2024
Для здобувачів спеціальностей «Середня освіта. Українська мова і література» і «Філологія. Українська мова і література» проведено чергову сесію науково-методичного семінару.
4 грудня відбулася третя сесія науково-методичного семінару «Здобувач освіти: шляхи самоорганізації українського словесника».
На заході були присутні здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів спеціальностей 014.01 «Середня освіта. Українська мова і література» і 035.01 «Філологія. Українська мова і література».
Викладачі кафедри української мови до програми семінару включили такі теми: «Наукова освіта: дослідницький метод навчання та наукові методи дослідження»; «Основні вимоги до написання та оформлення наукових робіт»; «Етика наукового спілкування».
Під час семінару було зазначено, що наукова освіта сьогодні поєднує навчальну й наукову комунікацію, потребує вдосконалення методів формування навчальної й наукової компетентностей; спрямовує на розбудову педагогічної системи розвитку здібностей здобувачів освіти до наукової творчості.
Під час розгляду питання «Наукова освіта: дослідницький метод навчання та наукові методи дослідження» присутніх ознайомили з особливостями навчальної й дослідницької компетентностей, які є складниками компетентностей учителя, що визначені зокрема й професійним стандартом «Вчитель закладів загальної середньої освіти».
Доцентка кафедри української мови Оксана Клєщова за змістом питання «Основні вимоги до написання та оформлення наукових робіт» звернула увагу здобувачів освіти на структурні елементи курсової / кваліфікаційної роботи та основні вимоги до оформлення бібліографії наукового дослідження.
Проблеми етики наукового спілкування було розглянуто в третьому питанні семінару, акцентовано увагу на законодавчій базі у сфері дотримання академічної доброчесності, поширених практиках порушення етичних норм у науковій діяльності й презентовано алгоритми роботи з електронними ресурсами перевірки робіт на плагіат.
Участь в обговоренні програми третьої сесії науково-методичного семінару взяли гаранти освітніх програм, викладачі кафедри української мови, здобувачі першого (бакалаврського) рівня і магістранти першого й другого років навчання освітніх програм, які реалізують в навчально-науковому інституті філології і журналістики – «Українська мова і література», «Українська мова і література. Мова і література (англійська)» і «Філологія. Українська мова і література. Літературне редагування та створення контенту».
Здобувачі освіти наголосили на важливості порушених питань, подякували за корисну інформацію, відзначили важливість професійного спілкування.
Кафедра української мови,
інформаційний центр навчально-наукового інституту
філології і журналістики