День Гідності і Свободи в ННІФЖ
22.11.2024
21 листопада в навчально-науковому інституті філології і журналістики відбувся захід «День Гідності і Свободи: з Україною в серці».
Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.
Викладачі і здобувачі освіти навчально-наукового інституту філології і журналістики вшанували хвилиною мовчання загиблих, які поклали своє життя за свободу й майбутнє України.
Модератори заходу, заступниця директора з соціально-гуманітарної роботи інституту філології і журналістики Ірина Бойцун і викладач кафедри романо-германської філології Євген Харковський, нагадали присутнім про події, які відбувалися восени 2013 – навесні 2014 років в Україні.
21 листопада 2013 року півтори тисячі людей вийшли на майдан Незалежності в знак протесту проти того, що проросійський президент Віктор Янукович відмовився підписувати документ, до якого держава йшла роками: угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі.
Після жорстокого побиття молоді 30 листопада 2013 року спецпідрозділами силовиків на головній площі Києва – майдані Незалежності, рух опору перетворився на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму, корупції та порушенням прав людини.
Пік Революції Гідності відбувся 18−20 лютого 2014 року, коли сталися криваві сутички в центрі Києва, підпалення Будинку профспілок і розстріл багатьох євромайданівців. Офіційно встановлено 107 жертв Революції гідності.
Євромайдан, об’єднаний загальнонародною метою, мав також своє характерне регіональне забарвлення. У Луганську й Донецьку небайдужі активісти організовували акції, віче, мітинги на підтримку політики на євроінтеграцію України, права на незалежність і територіальну цілісність. Учасники проукраїнських мітингів зазнавали переслідувань, отримували погрози, їх викрадали, катували, вбивали. Про події осені 2013 року – літа 2014 року розповідається в книзі «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» Сергія й Анастасії Глотових, активних учасників Євромайдану. Повна інформація про волонтерів і мирних жителів Луганщини, яких було вбито протягом березня-серпня 2014 року російськими бойовиками, відсутня.
Революція Гідності стала бойовим хрещенням для українського суспільства, яке вперше з моменту відновлення незалежності усвідомило ціну свободи, побачивши кров, пролиту майданівцями за нашу свободу та гідність, за право українців вільно творити майбутнє.
У вогні Майданів загартувалися чимало тих, хто навесні 2014 року добровольцем вирушив із Майдану на український Схід, щоб захистити його від російської агресії, а в лютому 2022 року під час широкомасштабного вторгнення став на захист України від російської навали.
НАС НЕ ПОДОЛАТИ!
Слава Україні! Героям Слава!
За інформацією навчально-наукового
інституту філології і журналістики