Круглий стіл
19.11.2024
Відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми державного земельного кадастру: міжнародний досвід та шляхи вдосконалення».
14 листопада за ініціативи кафедри управління земельними ресурсами, геодезії та кадастру факультету лісового господарства, деревооброблювальних технологій та землевпорядкування Державного біотехнологічного університету було проведено міжнародний круглий стіл «Актуальні проблеми державного земельного кадастру: міжнародний досвід та шляхи вдосконалення». Учасниками заходу стали близько 200 представників з України, Канади, Латвії, Литви, Естонії, Узбекистану та Казахстану. Разом із завідувачем кафедри хімії, географії та наук про Землю, взяли участь і здобувачі вищої освіти ОПП «Науки про Землю» ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»:
1) Дмитро СОПОВ, завідувач кафедри хімії, географії та наук про Землю;
2) Андрій БИРЗУЛ, здобувач першого (бакалаврського) рівня ОПП «Науки про Землю», 1-й курс;
3) Єлізавета ВЄТРОВА, здобувачка першого (бакалаврського) рівня ОПП «Науки про Землю», 2-й курс;
4) Денис ЩУКА, здобувач першого (бакалаврського) рівня ОПП «Науки про Землю», 2-й курс;
5) Ярослав КИРІЙ, здобувач другого (магістерського) рівня ОПП «Науки про Землю», 1-й курс;
6) Дарина ЛОБОК, здобувачка другого (магістерського) рівня ОПП «Науки про Землю», 2-й курс.
Запрошені спікери надали інформацію про стан, розвиток та перспективи ведення кадастру в Україні, Латвії, Литві та Канаді. Засідання тривало майже чотири години, а дискусія була цікавою та пізнавальною.
З доповіддю «Сучасний стан функціонування Державного земельного кадастру в Україні» виступив кандидат економічних наук, доцент Садовий Іван, який висвітлив проблеми сьогодення щодо функціонування Державного земельного кадастру.
Заступник директора департаменту – начальник відділу взаємодії з іншими кадастрами та інформаційними системами Департаменту ведення державного земельного кадастру Держгеокадастру України Кирилюк Ігор виступив з доповіддю «Забезпечення стійкості Державного земельного кадастру та інфраструктури земельних відносин під час воєнного стану». Доповідач висловив оптимістичні погляди на ведення Державного земельного кадастру, не дивлячись на надскладну ситуацію в країні та вимушені обмеження.
Питання розвитку кадастру нерухомості в Литві представила доктор технічних наук, доцент кафедри землеустрою та геоматики університету Вітаутаса Мангуса Гурскіне Віргінія.
Процес розвитку кадастру в Латвії: від історії до майбутнього охарактеризувала у своїй змістовній доповіді Рібкінська Ліана, начальник відділу кадастру Земгальської Регіональної адміністрації Державної земельної служби Латвії та за сумісництвом запрошений лектор Латвійського університету природничих наук і технологій.
Цікавою була доповідь Туза Олександра, аналітика земельних прав Управління земельних прав уряду Альберти (Канада) на тему «Аналіз системи реєстрації землі в провінції Альберта на основі досвіду континентальної правової системи». У своїй доповіді Олександр на власному практичному досвіді провів порівняння між веденням кадастру в Україні та Канаді.
Учасники заходу відзначили позитивну динаміку розвитку кадастру в Україні попри всі труднощі, які переживає країна.
Кафедра хімії, географії та наук про Землю ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» висловлює слова вдячності організаторам заходу, керівництву Державного біотехнологічного університету, а саме в. о. ректора Андрію Кудряшову й декану факультету лісового господарства, деревооброблювальних технологій та землевпорядкування Анастасії Сусці та голові ГО «Всеукраїнська спілка сертифікованих інженерів-землевпорядників» Олександру Моцуну, а також всім учасникам заходу.
Кафедра хімії, географії та наук про Землю